AnaSayfa / Blog / Güncel Haber / Sarsıcı İntihar
showbiz-aaron-swartz

Sarsıcı İntihar

showbiz-aaron-swartz

Bilgisayar, İnternet, Güvenlik Sistemleri, Cep Telefonları, Tabletler, Navigation Sistemleri ve ler için 11820 Teknoloji Destek Hattını Arayarak Yardım Alabilirsiniz.

En sık Amerika Birleşik Devletleri’ nde kullanılmasına rağmen dünya çapındaki en büyük sosyal medya sitelerinden olan Reddit’ in baş kurucularından ve RSS beslemelerinin geliştiricisi olan Aaron Swartz geçtiğimiz Cumartesi ihtihar etti. Internet dünyasında intihar vakalarıyla çok sık karşılaşılmadığı için bu olay herkesde şok etkisi yarattı. Peki bu ölümün nedeni nedir? Ailesi ABD adalet sistemini suçluyor. Neden mi? Çünkü Aaron Swartz,  paylaşmaması gereken önemli akademik bilgileri internete yaymıştı ve bu neden dolayı mahkemeye çıkacaktı ve eğer suçlu bulunsaydı ömür boyu hapse kadar gidebilicek bir ceza ve devasa rakamlardaki para cezasına çarptırılacaktı. Swartz bu riski göze alamayınca, geçtiğimiz Cuma akşamı intihar etmiş ve ertesi gün kız arkadaşı tarafından bu şekilde bulunmuş.

Hakkında Edemirayak

State University of New York ve İstanbul Teknik Üniversitesi' nden Bilgisayar ve Bilişim Sistemleri Mühendisliği dalında çift diploma alacak olan bir bilişim kuşuyum. Kendimi bilişim, sosyal medyada geliştirmek ve bu aşamada öğrendiklerimi sizlerle paylaşmak için sosyalmedyakusu.wordpress.com da ve bu sayfada makaleler yazıyorum. Amacım edindiğim bilgileri en hızlı şekilde sizlere sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

4.5G internet hızı nasıl test ediliyor, 4.5G Hız Testi Nasıl Yapılır, 4.5G Hıznı Tes Etme, Turkcell 4.5G Hız Testi, Vodafone 4.5G Hız Testi, TurkTelekom 4.5G Hız Testi,

4.5G Hız Testi Nasıl Yapılır?

Tün itibariyle 4.5G teknolojisi yüksek hızlı internet vaadiyle Ülkemizde kullanıma sunuldu. Peki, 4.5G internet hızı nasıl …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir