AnaSayfa / Blog / Güncel Haber / Sarsıcı İntihar

Sarsıcı İntihar

x Bir Saniye!

Siteyi terk edecek gibi görünüyorsunuz.

Yeni yayınlarımızdan haberdar olmak için yada Youtube sayfamızı takip etmek isteyebilirsiniz.

Sayfalarımızda ilginizi çekebilecek birçok şey daha var. Hemen göz atmak için Anasayfa'ya uğrayabilirsiniz:

Facebook'a Git YouTube'a Git

showbiz-aaron-swartz

Bilgisayar, İnternet, Güvenlik Sistemleri, Cep Telefonları, Tabletler, Navigation Sistemleri ve SmartTV ler için 11820 Teknoloji Destek Hattını Arayarak Yardım Alabilirsiniz.

       

En sık Amerika Birleşik Devletleri’ nde kullanılmasına rağmen dünya çapındaki en büyük sosyal medya sitelerinden olan Reddit’ in baş kurucularından ve RSS beslemelerinin geliştiricisi olan Aaron Swartz geçtiğimiz Cumartesi ihtihar etti. Internet dünyasında intihar vakalarıyla çok sık karşılaşılmadığı için bu olay herkesde şok etkisi yarattı. Peki bu ölümün nedeni nedir? Ailesi ABD adalet sistemini suçluyor. Neden mi? Çünkü Aaron Swartz,  paylaşmaması gereken önemli akademik bilgileri internete yaymıştı ve bu neden dolayı mahkemeye çıkacaktı ve eğer suçlu bulunsaydı ömür boyu hapse kadar gidebilicek bir ceza ve devasa rakamlardaki para cezasına çarptırılacaktı. Swartz bu riski göze alamayınca, geçtiğimiz Cuma akşamı intihar etmiş ve ertesi gün kız arkadaşı tarafından bu şekilde bulunmuş.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

TürkTelekom (Avea) Turkcell Vodafone Şebeke Sorunu Çözümü

TürkTelekom Kullanıcıları TürkTelekom Şebeke Sorunu, Turkcell Kullanıcıları Turkcell Şebeke Sorunu ve Vodafone Kullanıcıları Vodafone Şebeke …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir