AnaSayfa / Blog / Güncel Haber / Şeffaf Akıllı Telefonlar Piyasaya Sunulacak

Şeffaf Akıllı Telefonlar Piyasaya Sunulacak

Şeffaf akıllı telefon

Bilgisayar, İnternet, Güvenlik Sistemleri, Cep Telefonları, Tabletler, Navigation Sistemleri ve SmartTV ler için 11820 Teknoloji Destek Hattını Arayarak Yardım Alabilirsiniz.

       

 

Merhaba, size hepimizin filmlerde gördüğü, kullanmanın hayalini kurduğumuz şeffaf ekranlı akıllı telefonlar artık gerçekten var olacak desem inanır mıydınız? Artık inanmaya başlayabilirsiniz.  Tayvanlı  bir firma şeffaf ekranlı akıllı telefonlar üretmekle ilgili bir konuda çok önemli bir adım attı. Değiştirilebilir cam teknolojisi olarak çağrılan bu Polytron ekranlı akıllı telefonların ilk prototipinin görüntüsünde, likit kristal molekülleri kullanılıyor. Ancak sizin de tahmin edebildiğiniz için şuan batarya,hoparlör,sim kart gibi şeffaf olmayan parçalar içeriyor ve görüntü çok da güzel durmuyor ve bunun önüne nasıl geçileceği hakkında şuan kesin bir bilgi yok. İyi haber ise batarya ve ekran arasındaki elektrik bağlantıları şeffaf kablolar yardımı ile yapılıyor.

Belirtilene göre şeffaf akıllı telefonun yapısı açık ve kapalı konumlarda farklılık gösteriyor. Yani akıllı telefon kapalıyken bulanık beyaz bir görünüme sahip olurken, açık konuma getirildiğinde görüntü yansıtan şeffaf bir ekran haline dönüşüyor. Batarya ile ekran arasındaki elektrik bağlantısı ile gözle görülemeyen şeffaf kablolar aracılığıyla yapılıyor. Ancak şirket, çözüm üretmek için sürekli çalışıyor. ve LG gibi firmalar da bu konu üzerinde oldukça iddialı yatırımlarla çalışmalarına devam ediyorlar, ancak kullanıcıya sunulması ile ilgili hiç bir bilgi henüz yok. Tayvanlı bu firmanın üreteceği akıllı telefonun ise yıl sonunda piyasaya çıkması bekleniyor.

x Bir Saniye!

Siteyi terk edecek gibi görünüyorsunuz.

Yeni yayınlarımızdan haberdar olmak için yada Youtube sayfamızı takip etmek isteyebilirsiniz.

Sayfalarımızda ilginizi çekebilecek birçok şey daha var. Hemen göz atmak için Anasayfa'ya uğrayabilirsiniz:

Facebook'a Git YouTube'a Git

 

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

TürkTelekom (Avea) Turkcell Vodafone Şebeke Sorunu Çözümü

TürkTelekom Kullanıcıları TürkTelekom Şebeke Sorunu, Turkcell Kullanıcıları Turkcell Şebeke Sorunu ve Vodafone Kullanıcıları Vodafone Şebeke …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir