AnaSayfa / Blog / Güncel Haber / Skype Artık Güvenli Değilmi ?
Skype, Skype Gizlilik, Skype Güvenlik, Skype Sorunları,
Skype, Skype Gizlilik, Skype Güvenlik, Skype Sorunları,

Skype Artık Güvenli Değilmi ?

İnternet ortamında gerek anlık iletilerle gerekse görüntülü görüşmelerde iletişimi sağlayan programlardan biri de . Özellikle görüntülü görüşmede oldukça yaygın olarak kullanılan bir programdır. teknoloji camiasında yer aldığından beri emniyete ve gizliliğe son derece önem veren bir program olarak bilindi fakat Microsoft’un satın almasından sonra uygulamasında bazı değişiklikler meydana gelmeye başladı.

x Bir Saniye!

Siteyi terk edecek gibi görünüyorsunuz.

Yeni yayınlarımızdan haberdar olmak için yada Youtube sayfamızı takip etmek isteyebilirsiniz.

Sayfalarımızda ilginizi çekebilecek birçok şey daha var. Hemen göz atmak için Anasayfa'ya uğrayabilirsiniz:

Facebook'a Git YouTube'a Git

uygulaması gizliliğe son derece önem vererek şifreleme ve değişik korunma yöntemleri kullanıyordu. Böylece kullanıcılarının birbirleri ile güvenli bir şekilde iletişim kurmasını sağlıyor ve 3. şahıslarca takip edilmesini engelliyordu. Ama son zamanlarda uygulamasının eskisi kadar güvenli olmadığını ve dışarıdan görüşmelerin takip edilebileceğini bazı kesimler ısrarla vurgulamaya başladı. Bu durum kullanıcılarını tedirgin etmeye yetti ve yöneticilerinden bir açıklama bekler hale geldiler. Çünkü güvenlik ve gizlilik sanal da olsa çok önemli.

 

 

 

bundan birkaç yıl önce diğer uygulamalar ve programlar arasında en güvenli uygulama olarak bilinirdi. Hatta bu konuda yani elektronik şifreleme ve peer to peer ile şifrelemeden hiçbir zaman taviz vermeyeceğini ısrarla söylemiştir. Hatta bu konuda polisler şüphelendikleri kişinin hesabına girip yazışmalarını elde etmek için özel virüs programları geliştirmek zorunda kalmış ve şifreyi kırmakta oldukça zorlanmışlardır. Oysa diğer programların ve uygulamaların şifresini kırmak çok daha kolay bir iştir. Bu yüzden hep tercih edilmiştir güvenliğe ve gizliliğe son derece önem veren kişiler tarafından. Son zamanlarda bu verdiği sözleri sarsacak iddalar pek de azımsanacak boyutta değil. Bu iddalar asılsız mı, yoksa gerçekten de artık güvenli bir kale olmaktan çoktan çıktı mı? Bu konuda oldukça ünlü yazılımcılar yorum yapmakta ve ’ın bu değişen durumunu değerlendirmekte. ’ın hiçbir zaman yasalara aykırı bir tavır sergilemediğini ve yasalara karşı tutumunun güçlü olduğunu söyleyen ünlü yazılımcılar bu tavrından vazgeçtiğini her fırsatta dile getirip kullanıcılarını uyarmaya başladılar. Tabi bu bir piyasa savaşı da olabilir. Bunun detaylı bir şekilde araştırılması ve somut, gerçek bilgilerin ortaya çıkarılması gerekiyor.

ile yapılan görüşmelerde. adına bir sözcü yasal işler yaptığını ve yasal kurumlarda çalışan önemli kişilerle iş birliği içinde olduklarını bildirdi. kullanan kişilerin mesajlarının kayıt edildiği ve yasal kurallar çerçevesinde bu mesajların gerekli kişilerce paylaşılabileceğini açık bir şekilde söylemişlerdir. Bu da gelinen son noktayı gayet net bir şekilde ortaya koymaktadır.

Microsoft tarafından satın alındığından beri Skype ile ilgili ortaya atılan bu iddaları bazı durumlar doğrular nitelikte. Nitekim Microsofta geçen skype yapılan yazışmaları kopyalayıp saklayan programların lisansını almıştır. Her ne kadar bu programları uygulayıp, uygulamadığı bilinmese de bu durum Skype’ın bir değişim içinde olduğunu gösteriyor. Çünkü bu tür programlarım lisansını almak kişilerin aklında ister istemez soru işaretleri oluşturuyor. Bu nedenle güvenliliğinden şüphe ettiğiniz uygulamaları pek tercih etmemekte fayda var.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
ŞİMDİ ARA

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Fake WhatsApp Messages, WhatsApp Sahte Mesaj, WhatsApp Ses Kaydediyor Mu, WhatsApp Gizlilik,

Whatsapp’ta Herkesin Paylaştığı O Mesajın Altından Ne Var

Whatsapp’ta Herkesin Paylaştığı O Mesajın Altından Ne Var? Fake WhatsApp Messages olarak da bakacağınız WhatsApp Sahte Mesaj  …

9 Yorumlar

 1. Paylaşım için teşekkürler

 2. DORUK KANDEMİR

  Faydalı bir bilgi

 3. MEVSİM GÜLTEN

  Paylaşım için teşekkürler

 4. Paylaşım için teşekkürler

 5. GÖKHAN ERKSİN

  Paylaşım için teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir