AnaSayfa / Blog / Güncel Haber / Sony Professional Taşınabilir SSD Özellikleri Ve Tanıtımı
Sony Professional Taşınabilir SSD

Sony Professional Taşınabilir SSD Özellikleri Ve Tanıtımı

Sony Taşınabilir (Portable) SSD Geliştirdi. Sony Taşınabilir SSD Hem Su Geçirmez Hemde Sarsılmaya Dayanıklı. Sony Taşınabilir SSD Özellikleri tanıtım Videosunu izleyelim.

x Bir Saniye!

Siteyi terk edecek gibi görünüyorsunuz.

Yeni yayınlarımızdan haberdar olmak için yada Youtube sayfamızı takip etmek isteyebilirsiniz.

Sayfalarımızda ilginizi çekebilecek birçok şey daha var. Hemen göz atmak için Anasayfa'ya uğrayabilirsiniz:

Facebook'a Git YouTube'a Git

Sony, dosya tabanlı iş akışında öncü ve dünyanın önde gelen profesyonelmedya markası olarak, profesyoneller tarafından profesyoneller için tasarlanan, emniyetli, güvenilir depolama için gerekli hız ve dayanıklılığa sahip yeni SSD ve HDD portatif sürücülerini piyasaya sürüyor. Profesyonel kullanıma yönelik yeni yüksek hızlı portatif depolama sürücüleri, sahip olduğu USB 3.0 ve FireWire 800 üzerinden video transfer yeteneği ile dosyaların daha hızlı ve daha sık yedeklenmesine imkân veriyor.

Sony Electronics Asya Pasifik Kayıt Medya & Enerji Bölümü Başkan Yardımcısı Takayuki Takemura, yeni cihazla ilgili yaptığı açıklamada şunları ifade etti: “Sürekli olarak seyahat eden ve hareket halinde olan profesyoneller açısından, portatif bir sürücüde en çok ihtiyaç duyulan şey sağlamlıktır ve harici koşullar ne olursa olsun verilerinin güvende olduğundan emin olabilmektedir. Yeni Sony SSD ve HDD yüksek hızlı portatif sürücüler, sert, zorlu ortamlarda video dosyaları için süper hızlı transfer süreleri sağlayarak bu profesyoneller için çok daha etkili iş akışları sağlanmasına katkıda bulunuyor.”

Sony Professional Taşınabilir SSD

Stüdyo dışında kullanabilmek için verimli şekilde çalışan güvenilir, yüksek performanslı ekipmanlara ihtiyaç duyuluyor. Profesyonel kullanıma yönelik olarak üretilen SSD ve HDD sürücüler, program yapımcılarının bulundukları yerde kayıtları indirmesi ve yedeklemesine izin verirken PMW-50 ve PMW-100 Sony XDCAM portatif kaydediciler gibi donanımlar ile de mükemmel şekilde uyumlu. Tümü de USB 3.0 ve FireWire 800 ara yüzleri sunan 256GB SSDsürücüler ile 500GB veya 1TB HDD sürücü seçeneklerinin üzerinde saatlerce uzunluktaki görüntü güvenli şekilde saklanabiliyor. SSD için saniyede 400MB‘, HDD için ise saniyede 120MB2‘a varan hızlar ile yaklaşık 30GB videonun bir buçuk dakikanın altında bir sürede SSD’ye kaydedilmesi, gün boyu çekilen her şeyin akşam yedeklenebilmesi ve çok değerli verilerin kaybedilme riskinin de asgari düzeye çekilmesi anlamına geliyor. Portatif sürücülerin üzerinde bulunan LED gösterge de kullanıcının veri transferinin durumunu görmesini sağlayarak daha fazla rahatlık ekliyor.

SSD ve HDD sürücülerin her ikisi de, askeri ürün performans ve kalite gereksinimlerini tanımlayan Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanlığı tarafından kullanılan standart olan MIL-STD-810G standartları ile uyumlu. Serbest düşüş testlerinden biri, cihazın çalışmadığı bir sırada 122 cm yükseklikten kontrplak üzerine toplam 26 yönden düşürülmesini içeriyor. Dolayısıyla, SSD için 2,3 metreye3, ve HDD için 2 metreye3,4 kadar yükseklikten düşüşleri kaldırabilen yeni portatif sürücüler, aynı zamanda verilerin çok çeşitli ortam ve koşullarda yedeklenebilmesi için IP5X toza dayanıklılık standardı ve IPX45 sıçramaya dayanıklılık standardına da uygun3. Sürücüleri çekimler sırasında beraberinizde taşımak için 2,4 metreye varan yüksekliklerden düşüşlerde koruma sağlayan sert bir çanta da var. 3,4.

Profesyonel donanım ve medya alanlarında kendini ispat eden birikimi ile , profesyonel hizmet standartları da sunabiliyor. Yeni Sony sürücülerinin beraberinde teknik destek ve üç yıllık garantiyi de içeren tam destek de sunuluyor.

Dosya tabanlı iş akışı, profesyoneller arasında gitgide daha da popüler hale gelirken daha hızlı ve daha güvenli şekilde çalışmalarına imkan veriyor. Yeni harici sürücüler ise etkin, güvenilir bir depolama çözümü olarak bu ortama mükemmel şekilde uyuyor.

PSZ-SA25 SSD sürücü, PSZ-HA50 ve PSZ-HA1T HDD sürücüler Kasım 2013’ten itibaren temin edilebilecek.

 

Yazar Hakkında

[author_image timthumb=’on’]http://www.teknolojidedestek.com/profilfoto/fatihates.jpg[/author_image] [author_info]Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.[/author_info]
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
ŞİMDİ ARA

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Fake WhatsApp Messages, WhatsApp Sahte Mesaj, WhatsApp Ses Kaydediyor Mu, WhatsApp Gizlilik,

Whatsapp’ta Herkesin Paylaştığı O Mesajın Altından Ne Var

Whatsapp’ta Herkesin Paylaştığı O Mesajın Altından Ne Var? Fake WhatsApp Messages olarak da bakacağınız WhatsApp Sahte Mesaj  …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir