Sony Xperia Z Donma Ani Kapanma Sorunu | Güncel Haber

Sony Xperia Z Donma Ani Kapanma Sorunu

Sony Xperia Z Donma Ani Kapanma Sorunu

Eyvah eyvah diyerek cümleye başlasam nasıl olur bilmiyorum ama Sony firmasının 40 günde 4.6 milyon sattığı   serininde donma sorunu ve aniden kapanma sorunu ortaya çıktı. Bir zamanlar Galaxy S3 cihazların sıklıkla kendi kendini kapatması haberlerine şahit olduk. Sorunun çok az S3’te meydana gelmesine rağmen Samsung bunun üstesinden geldi. Şimdi de Sony son üst seviye telefonu ile aynı sorunu yaşıyor.

Sony Xperia Z Donma Ani Kapanma Sorunu

Sony’nin kendi forumunda ve diğer sitelerde Sony’ye kullanıcılarından şikayet yağmaya başladı. Sorun ise bazı cihazların durduk yere ansızın kilitlenmesi. Kilitlenen cihazların bazıları telefonu yeniden başlatarak açılırken bazıları ise yeniden başlatma yöntemiyle dahi açılmıyor.

Sony öncelikle lisansı olmayan SD kart kullanımının buna yol açabileceğinden kuşkulandı fakat görünen o ki SD kart kullanmayan kullanıcılarda da aynı problem meydana gelmiş. Sony’nin açıklamasına göre bu sorunu belirledikleri ve çözmek için cihaza güncelleme hazırladıkları bildirildi.

Sony Xperia Z Donma Ani Kapanma Sorunu

Şimdiye kadar kaç tane akıllı telefonun bu sorunla karşılaştığı bilinmiyor fakat oldukça az sayıda Xperia Z kullanıcısı bu problemi rapor etti. Hatta bugün aynı sorunu yaşayan biri ile görüşme sağladık.

Çok Kısa bir sürede OTA olarak güncellemenin sunulacağını bekliyoruz.

Bu donma sorunu ile ilgili siz neler düşünüyorsunuz yada bu sorunu yaşayan var mı?

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

-

Bu sitede paylaşılan bilgiler KAYNAK GÖSTERMEKSİZİN herhangi bir şekilde paylaşılması yasaktır. Aksi paylaşımlarda karşılaşmamız dahilinde yasal süreç başlatılır. Sayfada yazan bilgilerin 11820 hizmeti ile ilgili bir bağlantısı yoktur. Teknoloji Destek Hattı ' nın bu bilgilerin doğruluğu, güncelliği, uygulanabilirliği konusunda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu bilgiler dahilinde, bu sitede paylaşılan teknik adımları uygulamak, kullanıcıların şahsi iradeleri ve sorumluluklarındadır. Bu sitede paylaşılan konularla ilgili profesyonel destek 11820 Teknoloji Destek Hattı aranarak alınabilir.

-

 

Bir önceki yazımız olan Google' den Akıllı Gözlük başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz .

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>