AnaSayfa / Blog / Güncel Haber / Sosyal Ağlarda Video Paylaşımına Yasak Geldi
face_twit_youtube

Sosyal Ağlarda Video Paylaşımına Yasak Geldi

Türkiye’de artık sosyal ağlarda eser sahibinin izni olmaksızın video ve şarkı paylaşımı yasak hale geliyor.

x Bir Saniye!

Siteyi terk edecek gibi görünüyorsunuz.

Yeni yayınlarımızdan haberdar olmak için yada Youtube sayfamızı takip etmek isteyebilirsiniz.

Sayfalarımızda ilginizi çekebilecek birçok şey daha var. Hemen göz atmak için Anasayfa'ya uğrayabilirsiniz:

Facebook'a Git YouTube'a Git

Telif Hakları Yasası’ndaki yeni düzenlemeyle birlikte bundan böyle lisanssız olarak paylaşılan video ve şarkılarda 2.000 TL’ye kadar ceza çoğaltana ise 4 yıla kadar hapis cezası gelecek.

Lisanssız olarak paylaşımı şu şekilde anlamalıyız: Bir şekilde bir medya aracıyla bir şeyi kendi elimizle kaydettik ve internete yaydık. Ceza alınmayan durum ise aslında gün içinde sürekli yapmış olduğumuz -örneğin- ’ta, Youtube videosu paylaşmak. Yani medyaya giden herhangi bir linki paylaşmak ceza getirmiyor.

Haberde yasaya uymayanların iki kez uyarılacağını, üçüncüde ise savcılığın yeni bir uyarı veya 500 ile 2000 TL arası ceza verme hakkına sahip olduğu vurgulandı. Bu tür yasalar yurt dışında daha katı bir şekilde uygulanıyor. Örneğin Almanya’da bir şarkı bile çekseniz kapınızda devlet elli yollanmış 1.000 Euro’luk bir ceza bulabiliyorsunuz.

Almanya’da aslen herkesin kaçındığı Torrent’i kullanmaktan kaçınmak çünkü Torrent’te sadece birinin paylaştığı dosyayı indirmekle kalmıyorsunuz aynı zamanda kendi elinizle arkada dosyalarınızı başkalarına upload ediyorsunuz.

 

Peki bu konuda siz ne düşünüyorsunuz? Tutar Mı?

Kaynak: Androidpit

 

Yazar Hakkında

[author_image timthumb=’on’]http://www.teknolojidedestek.com/profilfoto/fatihates.jpg[/author_image] [author_info]Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.[/author_info]
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
ŞİMDİ ARA

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Fake WhatsApp Messages, WhatsApp Sahte Mesaj, WhatsApp Ses Kaydediyor Mu, WhatsApp Gizlilik,

Whatsapp’ta Herkesin Paylaştığı O Mesajın Altından Ne Var

Whatsapp’ta Herkesin Paylaştığı O Mesajın Altından Ne Var? Fake WhatsApp Messages olarak da bakacağınız WhatsApp Sahte Mesaj  …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir