AnaSayfa / Blog / İnternet Destek / Sosyal Medya Araçlarınızı Google’ dan Tamamen Silin
google

Sosyal Medya Araçlarınızı Google’ dan Tamamen Silin

Günümüzde artık yaş önemli olmaksızın herkesin sosyal medyada bir yeri var. Facebook olsun, Twitter olsun hepimiz bir şekilde Google’ ın arama sonuçlarında gözüküyoruz. Google’ da sürekli çıkmaktan bıktıysanız sizin için, arama sonuçlarında gözükmemenizi sağlayacak bir yöntemimiz var. 

Birçok sosyal medya sitesi sizlere Web üzerindeki özelinizi korumak için çeşitli güvenlik seçenekleri sunar. Profilinizi gizleyebilirsiniz, tanımadığınız kişilerin bilgilerinizi görmesini engelleyebilirsiniz ya da isminizi hesabınızdan silip herhangi bir takma isim kullanabilirsiniz. Ancak bu değişiklikler sizin sadece gelecekte gelecekteki gönderilerinizi etkiler, geçmiştekileri değil. Eğer ben geçmiştekileri de silmek istiyorum diyorsanız, işte yapmanız gerekenler : 

1) Öncelikle Facebook ,Twitter ya da benzeri hesabınızda profilinize tıklayıp, URL’ nizi kopyalamanız gerekiyor. Örneğin kopyaladığınız URL şu şekilde olabilir : https://twitter.com/c0z

2)URL’ yi kopyaladıktan sonra Google’ ın içerik silme sayfanıza girmeniz gerekli. O sayfaya da buraya tıklayarak girebilirsiniz.

Google' s Removal Page

Sayfayı açtıktan sonra Google hesabınıza giriş yapmanız gerekli. 

*

*

google ' dan sosyal medya araçlarınızı silme

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra Yeni bir kaldırma isteği oluştur seçeneğine basın ve daha önce kopyaladığınız URL’ yi yapıştırın. Açılan yeni sayfada, silmek istediğiniz sayfayla ilgili bazı içerikler çıkacak. Bu içerik güvenlik nedeniyle çıkmaktadır. Silmek istediğiniz sayfanın sizin olup olmadığını anlamak için.

Bilgileri doldurduktan sonra, karşınıza isteğinizi detaylayan bir durum penceresi çıkacaktır. İsterseniz o anda isteğinizi iptal de edebilirsiniz. Google sonuçlarınızdan silme işleminin ne kadar süre içerisinde gerçekleşeceğine dair kesin bir bilgi verilmiyor. Bu yüzden eğer bir iş görüşmesine gidecekseniz , içerik silme isteğini yapmakta elinizi çabuk tutun. Ayrıca Google, silme isteğinde bulunulan her arama sonucunu da silmediğini belirtiyor. Hangi içeriklerin silmediğini öğrenmek için buraya tıklayınız. O yüzden sizi ilerde negatif etkileyebileceğini düşünerek, yükledğiniz resimlere ya da içeriğe dikkat etmenizde fayda var. 

 

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Twitter Hesap Silme, Twitter Hesabı Nasıl Silinir, Twitter Hesabını Kalıcı Silme, Twitter Müşteri Hizmetleri,

Twitter Hesap Silme Nasıl Yapılır – Müşteri Hizmetleri

Twitter Hesap Silme, Twitter Hesabı Nasıl Silinir, Twitter Hesabını Kalıcı Silme, Twitter Müşteri Hizmetleri, Bunlardan twitter ile ilgili …

4 Yorumlar

  1. teşekkürler

  2. mutlu sündüs

    tşkler

  3. verdiğiniz bilgiler için size çok teşekkür ederim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir