AnaSayfa / Blog / Güncel Haber / SwiftKey Hacklendi 600M Samsung Tehlikede
SwiftKey, SwiftKey Nedir, SwiftKey Hack, SwiftKey Hacklendi,
SwiftKey, SwiftKey Nedir, SwiftKey Hack, SwiftKey Hacklendi,

SwiftKey Hacklendi 600M Samsung Tehlikede

Mobil güvenlik şirketi NowSecure‘ın yayınladığı rapora göre, Samsung Galaxy serisi akıllı telefonlarda önyüklü olarak gelen popüler klavye uygulaması SwiftKey, hackerlar tarafından hacklendi ve bundan yaklaşık 600 milyon Samsung telefonu etkilendi.

Bu durum hackerlara açık kapı vererek cihazların uzaktan yönetilmesi, zararlı uygulama yüklenmesi ve kişisel bilgilerin çalışması gibi önemli durumlara yol açabiliyor.

SwiftKey, SwiftKey Nedir, SwiftKey Hack, SwiftKey Hacklendi,

Şimdilik sadece önyüklü olarak gelen SwiftKey klavye uygulamasında bu açığın bulunduğu belirtiliyor. Yani Google Play Store veya Apple App Store‘da yer alan sürümlerde bu açık bulunmuyor. Aşağıda Samsung cihazlarına yönelik açığı görmenizi ve bu açıkla neler yapılabileceğine dair bilgi edinmemizi sağlayan videoyu izleyebilirsiniz.

 

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Fake WhatsApp Messages, WhatsApp Sahte Mesaj, WhatsApp Ses Kaydediyor Mu, WhatsApp Gizlilik,

Whatsapp’ta Herkesin Paylaştığı O Mesajın Altından Ne Var

Whatsapp’ta Herkesin Paylaştığı O Mesajın Altından Ne Var? Fake WhatsApp Messages olarak da bakacağınız WhatsApp Sahte Mesaj  …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir