AnaSayfa / Blog / Güncel Haber / Telefonların Kilidini Kırdırmak Yasaklanıyor!
Kilitli Bir Telefonun Kilidini Kırdırmak

Telefonların Kilidini Kırdırmak Yasaklanıyor!

Kilitli Bir Telefonun Kilidini Kırdırmak

Bilgisayar, İnternet, Güvenlik Sistemleri, Cep Telefonları, Tabletler, Navigation Sistemleri ve ler için 11820 Teknoloji Destek Hattını Arayarak Yardım Alabilirsiniz.

Yurtdışından telefon getirip kırdırmanın çok popüler olduğu ülkemiz için çok kötü bir haberim var! 26 Ocak’ tan itibaren birçok ülkede yeni telefon alan kullanıcıların kilitli bir telefonu açtırıp herhangi bir GSM operatörüyle kullanmaları yasaklanıyor. Az da olsa içimizi rahatlatabilecek bir haber ise 26 Ocak’ tan önce alınan telefonlar için bu yasa geçerli sayılmıyor. Umarım bu yasanın yürürlüğe girdiği ülkelerden en sonuncusu Türkiye olur. Kullanıcıların yurtdışından telefon alıp kırdırmalarının iki nedeni var birincisi internasyonel bir GSM operatörüne sahip olarak seyahat ederken rahat etmek, ikincisi ise telefonlarını daha uygun bir fiyata almak. Öncelikli olarak Amerika ‘ da çok katı bir şekilde bu yasa yürürlüğe girecek. Ancak AT&T hala kilitleri kırmaya devam edecek, tabi eğer sattıkları telefonda sadece AT&T hat kullanılabiliyorsa. Dediğim gibi, bu yasa çok sıkı olacak ve denetimleri de son derece katı olacak. Bakalım bizim ülkemizde bu kadar katı hale gelebilecek mi?

Hakkında Edemirayak

State University of New York ve İstanbul Teknik Üniversitesi' nden Bilgisayar ve Bilişim Sistemleri Mühendisliği dalında çift diploma alacak olan bir bilişim kuşuyum. Kendimi bilişim, sosyal medyada geliştirmek ve bu aşamada öğrendiklerimi sizlerle paylaşmak için sosyalmedyakusu.wordpress.com da ve bu sayfada makaleler yazıyorum. Amacım edindiğim bilgileri en hızlı şekilde sizlere sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

4.5G internet hızı nasıl test ediliyor, 4.5G Hız Testi Nasıl Yapılır, 4.5G Hıznı Tes Etme, Turkcell 4.5G Hız Testi, Vodafone 4.5G Hız Testi, TurkTelekom 4.5G Hız Testi,

4.5G Hız Testi Nasıl Yapılır?

Tün itibariyle 4.5G teknolojisi yüksek hızlı internet vaadiyle Ülkemizde kullanıma sunuldu. Peki, 4.5G internet hızı nasıl …

Bir Yorum

  1. Teşekkürler Bilişim Kuşu 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir