AnaSayfa / Blog / Güncel Haber / Telefonların Kilidini Kırdırmak Yasaklanıyor!

Telefonların Kilidini Kırdırmak Yasaklanıyor!

x Bir Saniye!

Siteyi terk edecek gibi görünüyorsunuz.

Yeni yayınlarımızdan haberdar olmak için yada Youtube sayfamızı takip etmek isteyebilirsiniz.

Sayfalarımızda ilginizi çekebilecek birçok şey daha var. Hemen göz atmak için Anasayfa'ya uğrayabilirsiniz:

Facebook'a Git YouTube'a Git

Kilitli Bir Telefonun Kilidini Kırdırmak

Yurtdışından telefon getirip kırdırmanın çok popüler olduğu ülkemiz için çok kötü bir haberim var! 26 Ocak’ tan itibaren birçok ülkede yeni telefon alan kullanıcıların kilitli bir telefonu açtırıp herhangi bir GSM operatörüyle kullanmaları yasaklanıyor. Az da olsa içimizi rahatlatabilecek bir haber ise 26 Ocak’ tan önce alınan telefonlar için bu yasa geçerli sayılmıyor. Umarım bu yasanın yürürlüğe girdiği ülkelerden en sonuncusu Türkiye olur. Kullanıcıların yurtdışından telefon alıp kırdırmalarının iki nedeni var birincisi internasyonel bir GSM operatörüne sahip olarak seyahat ederken rahat etmek, ikincisi ise telefonlarını daha uygun bir fiyata almak. Öncelikli olarak Amerika ‘ da çok katı bir şekilde bu yasa yürürlüğe girecek. Ancak AT&T hala kilitleri kırmaya devam edecek, tabi eğer sattıkları telefonda sadece AT&T hat kullanılabiliyorsa. Dediğim gibi, bu yasa çok sıkı olacak ve denetimleri de son derece katı olacak. Bakalım bizim ülkemizde bu kadar katı hale gelebilecek mi?

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
ŞİMDİ ARA

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

TürkTelekom (Avea) Turkcell Vodafone Şebeke Sorunu Çözümü

TürkTelekom Kullanıcıları TürkTelekom Şebeke Sorunu, Turkcell Kullanıcıları Turkcell Şebeke Sorunu ve Vodafone Kullanıcıları Vodafone Şebeke …

Bir Yorum

  1. Teşekkürler Bilişim Kuşu 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir