AnaSayfa / Blog / Güncel Haber / Telefonun Pili Neden Biter?
Telefonun Pilini Koruma Programı, Telefonun Pili Neden Biter, Telefon Pilinin Çabuk Bitme Nedeni, Telefon Pilini Koruma, Telefonun Pilini Koruma Uygulaması,
Telefonun Pilini Koruma Programı, Telefonun Pili Neden Biter, Telefon Pilinin Çabuk Bitme Nedeni, Telefon Pilini Koruma, Telefonun Pilini Koruma Uygulaması,

Telefonun Pili Neden Biter?

Telefonun Pili Neden Biter yada Telefonun Pilini Koruma Programı var mı diye gelen sorulara yanıt verelim.  Telefon Pilinin Çabuk Bitme Nedeni cihazın donanımsal özellikleri dışında çoğunlukla kullanım kaynaklı nedenlerden dolayıdır.

x Bir Saniye!

Siteyi terk edecek gibi görünüyorsunuz.

Yeni yayınlarımızdan haberdar olmak için yada Youtube sayfamızı takip etmek isteyebilirsiniz.

Sayfalarımızda ilginizi çekebilecek birçok şey daha var. Hemen göz atmak için Anasayfa'ya uğrayabilirsiniz:

Facebook'a Git YouTube'a Git

Ben telefon Telefonun Pilini Koruma Program diye bir uygulama yüklemeyi kabul etmiyorum. Aksini düşünen olabilir ve saygı duyarım ama Telefonun Pilini Koruma Uygulaması varsa bu üreticiler neden sürekli daha yüksek mAh batarya üretmeye çalışıyorlar ki? Yapar bir uygulama uğraşmak zorunda kalmaz.

Telefon Pilinin Çabuk Bitme Nedeni ne gelince birden fazla kullanım hatası ve gereksi özelliklerin aktif olmasından dolayı telefon pili çabuk biter. Pil her bittiğinde sürekli şarj yapıldığından dolayı da pil ömrü kısalır. şimdi bu nedenlere değinelim.

Telefonun Pilini Koruma Programı, Telefonun Pili Neden Biter, Telefon Pilinin Çabuk Bitme Nedeni, Telefon Pilini Koruma, Telefonun Pilini Koruma Uygulaması,

  1. Pilin çabuk bitme nedenlerinin başında 3G – 4.5G şebeke kullanımı geçer. Eğer ihtiyacınız yoksa mobil veriyi kapatmanız önerilir. Ayrıca bulunduğunuz yerde şebeke iyi çekmiyorsa yine pil tüketimi hızlı olur. Cihaz şebekeyi bulmak için sürekli arama yapacaktır ve bu da pil tüketimine neden olacaktır.
  2. Ekranınızın parlaklığı sonuna kadar açık ise şarjınızın çabuk bitme nedenlerinden birisi de budur. Ekran parlaklığını düşürerek pil süresini uzatabilirsiniz. Ayrıca ekranın kapanma süresini de kısaltarak pil süresini artırabilirsiniz.
  3. Telefonunuzun WiFi bağlantısı sürekli açık ise şarjınız bir taraftan boşalıyor demektir. Kullanmadığınız zamanlarda WiFi’yi kapatmalısınız. Ayrıca Bluetooth’da sürekli açık kalmamalı. Çünkü WiFi gibi pil ömründen yemektedir.
  4. GPS – GPRS ağının da açık olması pilin hızlı tükenmesine neden olmaktadır. Bu özellik cihazınızda açıksa kapatmanız önerilir. Yalnızca ihtiyaç duyduğunuzda açmanız daha sağlıklı olacaktır.
  5. Arka planda çalışan uygulamaları sınırlandırmamız gerekmektedir. Her çalışan uygulama cihazda pil tüketimine neden olur. Bu da pil ömrünü kısaltır.
  6. Cihazınızı şarj ederken uzun süre şarj da bırakmamanız çok önemlidir. Bir bataryanın şarj olması maksimum 3 saattir. Batarya şarj olduktan sonra sürekli akım aldığı için pil ömrünün kısalmasına neden olur.
  7. Son olarak cihaz şarj olurken kesinlikle ve kesinlikle cihaz oyun oynanmamalıdır. Cihaz şarj olurken belirli bir akım aldığından az da olsa ısınma olur. Ayrıca oyun oynanması cihazın çok daha fazla ısınmasına neden olacağı için bataryanın bozulmasına ve şişmesine neden olacaktır.

Gördüğünüz gibi sebepler neredeyse elimizde olan çözümlerle giderilebiliyor. 2500mAh özelliğindeki bir batarya günü tamamlamak için yeterli olacaktır. Bir batarya satın almanız gerekiyorsa da eski bataryanın mAh özelliği ile eşdeğer olduğuna dikkat etmeniz gerekir.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
ŞİMDİ ARA

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Fake WhatsApp Messages, WhatsApp Sahte Mesaj, WhatsApp Ses Kaydediyor Mu, WhatsApp Gizlilik,

Whatsapp’ta Herkesin Paylaştığı O Mesajın Altından Ne Var

Whatsapp’ta Herkesin Paylaştığı O Mesajın Altından Ne Var? Fake WhatsApp Messages olarak da bakacağınız WhatsApp Sahte Mesaj  …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir