Tılgın HG1311 ADSL VDSL VOIP Modem Port Açma | Modem Kurulumları

Tılgın HG1311 ADSL VDSL VOIP Modem Port Açma

Tılgın HG1311 Port Açmak

-

-

Tılgın HG1311 ADSL VDSL VOIP Modem de Güvenlik Kameraları yada benzeri durumlarda port açmanız gerekiyorsa bu dokümanı okuyarak işlem gerçekleştirebilirsiniz. Yada bu karışık işlemleri yapmayla uğraşmamak için 11820 Teknoloji Destek Hattı ile görüşerek işlem sağlayabilirsiniz.

-

-

Tarayıcıya 192.168.1.1 adresi girilerek modem ara yüzüne ulaşılır. Kullanıcı adı ve şifre admin olarak giriş sağlanır.

Tılgın HG1311 Port Açmak

-

-

Ayar üst başlığına tıklanır ve Güvenlik duvarı / NAT hizmetleri tıklanır.

Tılgın HG1311 Port Açmak

-

-

Güvenlik duvarı hizmetini etkinleştir kutucuğu boşaltılıp Uygula butonuna tıklanır.

Tılgın HG1311 Port Açmak

-

-

Ayar üst başlığı tıklanır, WAN Ayarları başlığı altında Bağlantılar tıklanarak internet bağlantısı adı ve statik IP adresi tespit edilir.

Tılgın HG1311 Port Açmak

-

-

Gelişmiş üst başlığı tıklanır, Bağlantı noktası iletimi sol başlığı tıklanır.

Tılgın HG1311 Port Açmak

-

-

Bağlantı noktası iletimi tıklandığında gelen sayfada alt kısımda Özel iletme kısmına inilerek Yeni kural oluşturma adımlarına geçilir. Burada Ad kısmına açılan port için ad belirlenir, Bağlantı kısmına portun hangi bağlantı üzerinden işleyeceği seçilir. İnternet bağlantısı Internet adı altında çalışmaktaydı. Ekle butonuna basılarak yeni kural eklenir ve kural ayarları ekranı otomatik olarak önümüze açılır.

Tılgın HG1311 Port Açmak

-

-

Tılgın HG1311 Port Açmak

-

-

Kural ayarları ekranı

Tılgın HG1311 Port Açmak

-

-

Gelen ekranda Etkin kutusu işaretlenir, Hedef IP adresi kısmına güvenlik sisteminin bağlı olduğu makinenin ya da bilgisayarın yerel IP adresi yazılır, Protokoller kısmında TCP/UDP, TCP yada UDP gerektiği şekilde seçilir, Kaynak bağlantı noktaları ve Hedef bağlantı noktaları kısmına port değeri girilerek Uygula butonuna basılır.

Tılgın HG1311 Port Açmak

-

-

Port yönlendirme adımları tamamlanmış olur.

Tılgın HG1311 Port Açmak

-

-

Statik IP tarayıcıya girilerek port yönlendirme test edilir.

Tılgın HG1311 Port Açmak

Tılgın HG1311 Bu kadar…

-

Bu sitede paylaşılan bilgiler KAYNAK GÖSTERMEKSİZİN herhangi bir şekilde paylaşılması yasaktır. Aksi paylaşımlarda karşılaşmamız dahilinde yasal süreç başlatılır. Sayfada yazan bilgilerin 11820 hizmeti ile ilgili bir bağlantısı yoktur. Teknoloji Destek Hattı ' nın bu bilgilerin doğruluğu, güncelliği, uygulanabilirliği konusunda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu bilgiler dahilinde, bu sitede paylaşılan teknik adımları uygulamak, kullanıcıların şahsi iradeleri ve sorumluluklarındadır. Bu sitede paylaşılan konularla ilgili profesyonel destek 11820 Teknoloji Destek Hattı aranarak alınabilir.

-

 

Bir önceki yazımız olan Google Play Ücretli Uygulama İade Etme Nasıl Yapılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz .

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>