AnaSayfa / Blog / Güncel Haber / Twitter’ dan Neo-Nazi Grubuna Yasaklama

Twitter’ dan Neo-Nazi Grubuna Yasaklama

Using new blocking tool Twitter shuts out German neo-Nazi group's account

Bilgisayar, İnternet, Güvenlik Sistemleri, Cep Telefonları, Tabletler, Navigation Sistemleri ve ler için 11820 Teknoloji Destek Hattını Arayarak Yardım Alabilirsiniz.

 

Twitter Ocak ayında başlattığı belli bölgelerde engelleme uygulamasını kullanarak ilk kez bir iceriğe erişilmesini bloke etti.Aşağı Saksonya eyaleti tarafından milliyetçi sosyalist ideoloji yaymakla suçlanan Alman Besseres Hannover örgütünün bellirli bir iceriğe erişmesine izin vermeyerek mesajlari bloke etti.Hannover eyalet polisi bu grubun ırkçı nefret yaydığını ve suç örgütü kurduğunu öne sürüyordu,bunun üzerine Twitter’a başvuru yapıp grubun kapatılmasını talep etti. Ayrıca ifade özgürlüğü derneği Chillingeffects.orgdan da talep gelmesi üzerine Hannover’ in Twitterdaki hesabı kapatıldı.

Hakkında Edemirayak

State University of New York ve İstanbul Teknik Üniversitesi' nden Bilgisayar ve Bilişim Sistemleri Mühendisliği dalında çift diploma alacak olan bir bilişim kuşuyum. Kendimi bilişim, sosyal medyada geliştirmek ve bu aşamada öğrendiklerimi sizlerle paylaşmak için sosyalmedyakusu.wordpress.com da ve bu sayfada makaleler yazıyorum. Amacım edindiğim bilgileri en hızlı şekilde sizlere sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

TürkTelekom (Avea) Turkcell Vodafone Şebeke Sorunu Çözümü

TürkTelekom Kullanıcıları TürkTelekom Şebeke Sorunu, Turkcell Kullanıcıları Turkcell Şebeke Sorunu ve Vodafone Kullanıcıları Vodafone Şebeke …

4 Yorumlar

  1. KAYACAN MAİDE

    Mükemmel

  2. iyi ki varsın teknolojide destek sayenizde yeni birey öğrendim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir