AnaSayfa / Blog / Güncel Haber / Twitter’ dan Neo-Nazi Grubuna Yasaklama

Twitter’ dan Neo-Nazi Grubuna Yasaklama

Using new blocking tool Twitter shuts out German neo-Nazi group's account

 

Twitter Ocak ayında başlattığı belli bölgelerde engelleme uygulamasını kullanarak ilk kez bir iceriğe erişilmesini bloke etti.Aşağı Saksonya eyaleti tarafından milliyetçi sosyalist ideoloji yaymakla suçlanan Alman Besseres Hannover örgütünün bellirli bir iceriğe erişmesine izin vermeyerek mesajlari bloke etti.Hannover eyalet polisi bu grubun ırkçı nefret yaydığını ve suç örgütü kurduğunu öne sürüyordu,bunun üzerine Twitter’a başvuru yapıp grubun kapatılmasını talep etti. Ayrıca ifade özgürlüğü derneği Chillingeffects.orgdan da talep gelmesi üzerine Hannover’ in Twitterdaki hesabı kapatıldı.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
ŞİMDİ ARA

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

TürkTelekom (Avea) Turkcell Vodafone Şebeke Sorunu Çözümü

TürkTelekom Kullanıcıları TürkTelekom Şebeke Sorunu, Turkcell Kullanıcıları Turkcell Şebeke Sorunu ve Vodafone Kullanıcıları Vodafone Şebeke …

4 Yorumlar

  1. KAYACAN MAİDE

    Mükemmel

  2. iyi ki varsın teknolojide destek sayenizde yeni birey öğrendim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir