AnaSayfa / Blog / Güncel Haber / Twitter’da En Çok Takip Edilen Dünya Liderleri
En Çok Takip Edilen Dünya Lideri, Sosyal Medyada En Çok Takip Edilen Dünya Lideri, Twitter da En Çok Takip Edilen Dünya Lideri, Türkiyede En Çok Takip Edilen Parti Liderleri, Twitter,
En Çok Takip Edilen Dünya Lideri, Sosyal Medyada En Çok Takip Edilen Dünya Lideri, Twitter da En Çok Takip Edilen Dünya Lideri, Türkiyede En Çok Takip Edilen Parti Liderleri, Twitter,

Twitter’da En Çok Takip Edilen Dünya Liderleri

PR Firması sının Twiplomacy sayfasında yayınladığı “How World Leaders Connect on Twitter.” Raporuna göre Twitter’da en etkili, en aktif ve en çok takip dünya liderleri, incelenen bir analizini verdi. Bulguların bazıları sizi şaşırtabilir.

Belki herkesin hoşuna gitmeyebilir ama Cumhur Başkanımızın bu sıralamada 4’üncü sırayı alması. Beyaz Sarayın önüne geçmesi bence güzel bir olay.

Cumhur Başkanımızın Hakkında Kısa Bilgi:

Recep Tayyip Erdoğan (D. 26 Şubat 1954; Beyoğlu, İstanbul), Türk siyasetçi, Türkiye’nin 12. ve günümüzdeki cumhurbaşkanı. 2007 anayasa değişikliği referandumu sonrasında anayasada yapılan değişiklikle birlikte 2014 yılında yapılan seçimle doğrudan halk oyuyla seçilen ilk cumhurbaşkanıdır. Bu görevinden önce 11 yıl başbakanlık yapan Erdoğan, 1994 ve 1998 yılları arasında Refah Partisi’nden İstanbul büyükşehir belediyesi başkanlığı görevini yürüttü. Kurucuları arasında yer aldığı Adalet ve Kalkınma Partisi’nin genel başkanlığı görevini 12 yıl boyunca sürdürürken; 2002, 2007 ve 2011 genel seçimlerinden en yüksek oyu alan parti olarak ayrılmıştı.

En Cok Takip Edilen Dunya Liderleri

>En Çok Takip Edilen Dünya Liderleri

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Barack Obama ( BarackObama ) en çok takip edilen dünya lideri olarak üst sıraya çıkmış durumda. Barack Obama’nın Etkileyici bir şekilde 58 milyon takipçisi ile uzun süre üst sırada duracağa benziyor.

Bir sonraki en yakın dünya lideri ise Papa Francis (Pontifex). Papa Francis 2015 yılında takipçi saysında hızlı bir yükselişe geçerek 20 milyon takipçisi ile yükselişte ikinci sırada yer alıyor.

12 Milyon takipçisi ile Hindistan Başbakanı Narendra Modi (NarendraModi) üçüncü sırayı alıyor.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN (RT_Erdogan) etkileyici bir şekilde 6,4 milyon takipçisi ile dördüncü sırada yer alıyor.

Beyaz Saray (WhiteHouse) yaklaşık 6 milyon takipçileri ile beşinci sıraya oturur.

En Cok Takip Edilen Dunya Liderleri 00

 

“Twitterın siyasette devrimci bir sosyal ağ olduğu kanıtlanmıştır. Bu diplomasinin ve iletişim olağanüstü bir kanaldır. “- Federica Mogherini, İtalyan Politikacı

Ülkemiz için için ilk üç sıralamaya bakacak olursa aralarında ciddi bir fark olmasa da Sayın Ahmet DAVUTOĞLU (Ahmet_Davutoglu) 2,96 milyon takipçi ile ilk sırada yer alıyor.

Hemen Ardında ikindi sırada 2,88 milyon takipçi ile Sayın Kemal KILIÇTAROĞLU (kilicdaroglukgeliyor.

Üçüncü sırada ise 1,67 milyon takipçi ile Sayın Devlet BAHÇELİ (dbdevletbahceli)geliyor.

En Cok Takip Edilen Turkiye Liderleri

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Fake WhatsApp Messages, WhatsApp Sahte Mesaj, WhatsApp Ses Kaydediyor Mu, WhatsApp Gizlilik,

Whatsapp’ta Herkesin Paylaştığı O Mesajın Altından Ne Var

Whatsapp’ta Herkesin Paylaştığı O Mesajın Altından Ne Var? Fake WhatsApp Messages olarak da bakacağınız WhatsApp Sahte Mesaj  …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir