AnaSayfa / Blog / Güncel Haber / Twitter’da Ünlülerin Takipçilerinin Bir Kısmı Sahte
Gorseli Olmayan Makaleler

Twitter’da Ünlülerin Takipçilerinin Bir Kısmı Sahte

Günümüz sosyal medya sitelerinin başında gelen Twitter’da artık neredeyse sevdiğiniz her ünlüyü bulabiliyor,tweetlerini takip edebiliyorsunuz.Ünlülerin diğer takipçi sayılarına baktığınızda ise bu rakamların dudak uçuklatacak seviyede olduğunu görüyorsunuz.Peki ama bu takipçilerin kaçı gerçek?

 

Twitter’daki sahte hesapları ortaya çıkaran Fakers,çok sevdiğimiz ünlü komedyen Cem Yılmaz’ı takip edenlerinin yarısının sahte olduğunu iddia ediyor.Fakers’ın dediğine göre Twitter’da çok sayıda kişiyi takip eden ancak hiç takipçisi olmayan hesaplar da sahte.Ayrıca bir Twitter hesabı eğer açık , ancak uzun süredir tweet atmıyorsa , o adresin de sahte olduğu düşünülüyor. Fakers, 2 milyon 665 bin takipçiye sahip olan Cem Yılmaz’ın hesabına baktığında bu takipçilerin yarısının sahte olduğu ortaya çıkmış ve hesapların yüzde 31’i ise aktif olarak kullanılmıyormuş.

Acaba Fakers uygulaması ne kadar doğru?Şahsen ben aktif tweet atmayan hesapların sahte olduğu düşüncesine katılmıyorum. Çünkü insanlar Twitter’ı yalnızca tweet atmak amacıyla değil,insanların tweetlerini okumak ve sosyal medyadan,güncel haberlerden haberdar olmak amacıyla da kullanıyorlar.Bakalım Fakers uygulaması ile daha kaç tane ünlünün takipçilerinin sahte olduğu ortaya çıkacak?

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Fake WhatsApp Messages, WhatsApp Sahte Mesaj, WhatsApp Ses Kaydediyor Mu, WhatsApp Gizlilik,

Whatsapp’ta Herkesin Paylaştığı O Mesajın Altından Ne Var

Whatsapp’ta Herkesin Paylaştığı O Mesajın Altından Ne Var? Fake WhatsApp Messages olarak da bakacağınız WhatsApp Sahte Mesaj  …

14 Yorumlar

 1. Paylaşım için teşekkürler

 2. bilgiler çok işime yaradı teşekkürler

 3. iyi ki varsın teknolojide destek sayenizde yeni birey öğrendim

 4. KIVILCIM MECNUN

  işte ben buna bilgi derim

 5. MERYEM NESLİHAN

  Faydalı bir bilgi

 6. işte ben buna bilgi derim

 7. iyi ki varsın teknolojide destek sayenizde yeni birey öğrendim

 8. Paylaşım için teşekkürler

 9. iyi ki varsın teknolojide destek sayenizde yeni birey öğrendim

 10. DOĞAY NİLAY

  Paylaşım için teşekkürler

 11. BERİL GÜLŞAH

  teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir