Unable to find locale data files. Please reinstall Hatası Çözüm | Bilgisayar Destek

Unable to find locale data files. Please reinstall Hatası Çözüm

Unable to find locale data files. Please reinstall Hatası Çözüm

Hatası genelde veri kaybı durumlarında ortaya çıkar. Bu durumların bir çoğu da Sistem Geri Yükleme ve Virüslerin ilgili dosya ve uygulamaların dosyalarını silmesi sonucu ortaya çıkar.

Türkçesi ;  dir. Çeviri den de anlaşıldığı gibi sistem ilgili dosyaya erişemediğinden bu şekilde hata vermektedir.

Unable-to-find-locale-data-files-Please-reinstall-01

Sorunun yaşandığı bir iki programa örnek olarak bilgi aktaracağım.

hatası için. Chrome uygulamasını denetim masasından kaldırarak tekrar yüklemek sorunu çözecektir. 

Internet Explorer için. Önce Internet Explorer özelliklerine giriş yaparak Sıfırlamanız gerekmektedir. Yada bu işlemler için Microfost’un Fix dosyasını kullanabilirsiniz.

Internet Explorer’ı otomatik olarak sıfırlamak için, aşağıdaki adımları uygulayın:
Not: Bu Microsoft Düzeltmesi Windows 7, Windows Vista ve Windows XP tarafından desteklenir.

 1. İster butonu tıklayın isterseniz altındaki bağlantıyı aynı dosya inecektir.: Unable-to-find-locale-data-files-Please-reinstall-01
 2. Dosya İndirme iletişim kutusunda Çalıştır‘ı tıklatın ve sihirbazdaki adımları uygulayın.
 3. Internet Explorer Ayarlarını Sıfırla iletişim kutusunda, Sıfırla‘yı tıklatın.Ayrıca gözatma geçmişini, arama sağlayıcılarını, Hızlandırıcılar’ı, giriş sayfalarını, İzlenme Koruması’nı ve ActiveX Filtreleme verilerini de kaldırmak isterseniz Kişisel ayarları sil onay kutusunu seçmek için tıklatın.
 4. Internet Explorer varsayılan ayarları uygulamayı tamamladığında Kapat‘ı tıklatın ve ardından yeniden Kapat‘ı tıklatın.
 5. Internet Explorer’ı kapatın ve başlatın.

 

Internet Explorer’ı elle için, aşağıdaki adımları uygulayın:

Denetim Masası’ndaki Internet Explorer Ayarlarını Sıfırla özelliğini kullanmak için şu adımları uygulayın:

Windows 8
 1. Ekranın sağ kenarından içeri doğru kaydırın (Bir fare kullanıyorsanız, ekranın sağ üst köşesine gelin ve fare işaretçisini aşağı doğru taşıyın), ardından Ara öğesine dokunun veya öğeyi tıklatın. Arama kutusuna Internet seçenekleri girin, ardından Ayarlar öğesine dokunun veya öğeyi tıklatın.
 2. Arama sonuçlarında, Internet Seçenekleri öğesine dokunun veya öğeyi tıklatın. Gelişmiş sekmesine dokunun veya sekmeyi tıklatın, ardından Sıfırla… öğesine dokunun veya öğeyi tıklatınNot:

  Ayrıca gözatma geçmişini, arama sağlayıcılarını, Hızlandırıcılar’ı, giriş sayfalarını, İzlenme Koruması’nı ve ActiveX Filtreleme verilerini de kaldırmak isterseniz Kişisel ayarları sil onay kutusunu işaretleyin.

 3. Internet Explorer Ayarlarını Sıfırla penceresinde  Sıfırla seçeneğine dokunun veya öğeyi tıklatınNot:

  Tüm kişisel ayarları silmek içinKişisel ayarları sil için onay kutusunu tıklatın veya kutuya dokunun.

 4. Internet Explorer’ı kapatın ve değişikliklerin etkili olması için yeniden başlatın.

 

Windows 7, Windows Vista and Windows XP

Video: Internet Explorer 9’da ayarlar nasıl sıfırlanır? (Video İngilizce’dir)

 1. Internet Explorer da dahil olmak üzere tüm programlardan çıkın.
 2. Windows XP kullanıyorsanız, Başlat‘ı ve ardından Çalıştır‘ı tıklatın. Şu komutu  kutusuna yazın ve Enter tuşuna basın:
  inetcpl.cpl

  Windows 7 veya Windows Vista kullanıyorsanız, Başlat

  Başlat düğmesi

  öğesini tıklatın. Ara kutusuna şu komutu yazın ve Enter tuşuna basın:

  inetcpl.cpl

  Internet Seçenekleri iletişim kutusu görüntülenir.

 3. Gelişmiş sekmesini tıklatın.
 4. Internet Explorer Ayarlarını Sıfırla altında, Sıfırla‘yı tıklatın. Ardından yeniden Sıfırla‘yı tıklatın.Ayrıca gözatma geçmişini, arama sağlayıcılarını, Hızlandırıcılar’ı, giriş sayfalarını, İzlenme Koruması’nı ve ActiveX Filtreleme verilerini de kaldırmak isterseniz Kişisel ayarları sil onay kutusunu seçmek için tıklatın.
 5. Internet Explorer ayarlarının sıfırlanması tamamlandığında, Internet Explorer Ayarlarını Sıfırla iletişim kutusunda Kapat‘ı tıklatın.
 6. Internet Explorer’ı yeniden başlatın.

İşlemler bu kadar.

Soru ve sorunlarınızı yorum olarak iletmekten çekinmeyin.

 

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

 

İlgili Sorular: ,

-

Bu sitede paylaşılan bilgiler KAYNAK GÖSTERMEKSİZİN herhangi bir şekilde paylaşılması yasaktır. Aksi paylaşımlarda karşılaşmamız dahilinde yasal süreç başlatılır. Sayfada yazan bilgilerin 11820 hizmeti ile ilgili bir bağlantısı yoktur. Teknoloji Destek Hattı ' nın bu bilgilerin doğruluğu, güncelliği, uygulanabilirliği konusunda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu bilgiler dahilinde, bu sitede paylaşılan teknik adımları uygulamak, kullanıcıların şahsi iradeleri ve sorumluluklarındadır. Bu sitede paylaşılan konularla ilgili profesyonel destek 11820 Teknoloji Destek Hattı aranarak alınabilir.

-

 

Bir önceki yazımız olan En Komik Google Play Yorumları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz .

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>