AnaSayfa / Blog / Bilgisayar Destek / Uzak Bağlantı Programları
Uzak Bağlantı Programları

Uzak Bağlantı Programları

Merhaba, bugün bilgisayar ve mobil hayatımızın bir parçası olamaya başlayan Uzak Bağlantı Programları hakkında bilgi aktarmaya çalışacağım, Anlatım sıralamasında en iyiden kötüye gibi bir durum söz konusu değil. Araştırma yaptığımız esnada karşımıza çıkan programları alarak açıklamaya çalıştık. Bu anlatımda mümkün olduğu kadar ücretsiz uygulamalara yer verdik.

1. Alpemix

Alpemix yazılımı İnternet üzerinden uzaktan destek, sunum ve eğitim amaçları ile kullanılabilen programlardan biridir.

Alpemix yazılımı bu konuda geliştirilen ilk Türk yazılımıdır. Mevcut yazılımların işlevlerinin yanında tamamen bize özgü bir çok özellik eklenmiştir. Yazılımımıza yeni özellikler kazandırmak için çalışmalar sürmektedir.

Alpemix yazılımı süre kısıtlaması olmadan ücretsiz olarak kullanılabilmektedir. www.alpemix.com adresinden indirilerek kullanılabilir. Sadece ekstra özelliklerden faydalanmak isteyen kullanıcılar ücretli kullanıcı seçeneğine geçebilmektedir.

2. Ammyy Admin

Ammyy Admin – İnternet üzerinden uzaktan destek, sunum ve eğitim amaçları ile kullanılabilen programlardan biridir,

Bu program ile hızlı ve güvenli bir şekilde Internet üzerinden bir bilgisayara veya sunucuya uzaktan erişim sağlayan ve gerçek zamanlı olarak yönetim sağlaya bilirsiniz.

Ammyy Admin’in şu anda 11 milyon civarı bir kullanıcı kitlesi bulunmaktadır.

3. Teamviewer

TeamViewer yazılımı İnternet üzerinden uzaktan destek, sunum ve eğitim amaçları ile kullanılabilen ve en çok kullanılan  programlardan biridir.

TeamViewer ile internet üzerinden birkaç saniye içerisinde herhangi bir bilgisayara veya sunucuya bağlanabilir ve bu bilgisayarı sanki karşısında oturuyormuş gibi uzaktan kontrol edebilirsiniz.

Uygulamanın ücretsiz sürümünde uzak bağlantı kurduğunuz cihaza 5 dakikalık bir erişim sınırlaması bulunmakta, bu durum sadece Samsung Mobil cihazlar için geçerli değil.

Windows, Mac, Linux, iPhone,iPad ve Android cihazlar için uyumludur.

TeamViewer 100 milyon civarı bir kullanıcı kitlesi bulunmaktadır.

 

 

4. ShowMyPc

 

ShowMyPc – İnternet üzerinden uzaktan destek, sunum ve eğitim amaçları ile kullanılabilen programlardan biridir,

Yine basit bir ara yüze sahip uzak bağlantı programı olan ShowMyPc  1 aylık deneme sürümü ile, anlık uzak bağlantı ihtiyacında kullanılabilir bir programdır.

Ücretsiz ve Premium şeklinde hizmet sunmaktalar, Aslında şu ana kadar aktardığımız programlar içerisinde en son tercih  edilecek program diyebilirim.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Dns Probe Finished No internet Hatası, Dns Probe Finished, No Internet, Dns Probe Finished No internet Çözüm, DNS PROBE FINISHED NO INTERNET Çözüm, Dns Probe Finished No internet Windows 10, Dns Probe Finished No internet Windows 7,

DNS PROBE FINISHED NO INTERNET Hatası Çözümü

Bilgisayarda Chrome İnternet Explorer Firefox Tarayıcıda Dns Probe Finished No internet hatası alıyorsanız çözüm için …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir