AnaSayfa / Blog / Bilgisayar Destek / Virüs Çeşitleri ve Bu Virüslerin Bilgisayarlara Etkileri
Virüs Çeşitleri ve Bu Virüslerin Bilgisayarlara Etkileri,Bilgisayarıma Virüs Bulaştı Ne Yapmalıyım ,En Etkili Virüs Programı, Virüsten Kurtulmanın Yolu Nedir
Virüs Çeşitleri ve Bu Virüslerin Bilgisayarlara Etkileri,Bilgisayarıma Virüs Bulaştı Ne Yapmalıyım ,En Etkili Virüs Programı, Virüsten Kurtulmanın Yolu Nedir

Virüs Çeşitleri ve Bu Virüslerin Bilgisayarlara Etkileri

Virüs Çeşitleri ve Bu Virüslerin Bilgisayarlara Etkileri

x Bir Saniye!

Siteyi terk edecek gibi görünüyorsunuz.

Yeni yayınlarımızdan haberdar olmak için yada Youtube sayfamızı takip etmek isteyebilirsiniz.

Sayfalarımızda ilginizi çekebilecek birçok şey daha var. Hemen göz atmak için Anasayfa'ya uğrayabilirsiniz:

Facebook'a Git YouTube'a Git

Virüs çeşitleri oldukça fazladır. Aşağıda sayacağım çeşitler virüslerden sadece birkaçıdır.Makro Virüsler: Bilgisayarda pek sık rastladığımız virüs çeşididir.Bu virüslerden kimisi zararlı , kimisi de kelime işlemci dökümanları şablona dönüştürür.Bu da pek hoşumuza gitmez.Bu şekil bilgilere zarar vermez ancak üretkenliği azalttığı için zararlı sayılır. Bu virüslerin çoğu virüslü dökümanın, e posta yoluyla ofis ağı ya da internet aracılığıyla yayılır.

Polymorphic virüs: Her bulaşmada kendini değiştirmektedir.Virüs programları bu virüsü önleyebilmek için tahmin yürütme yoluna dayalı teknolojiler kullanıyorlar. Yani tehlikeli sayılabilecek virüslerdendir.

Boot Sektör Virüsleri: Çok yaygın bir virüs olmasına rağmen engellenmesi de bir o kadar kolaydır. Bu virüs disketin sürücüde bırakılması yoluyla bulaşır. Bilgisayar açıldığında sistemden virüs bilgisayara yayılır. Bu yüzden bilgisayarı açarken sürücüde disket olmadığından emin olmamız gerekiyor.

Stealth Virüsü: Casus virüsü de denir. Kendini antivirüs programalrından korumak adına yeterli donanıma sahiptir.Çoğunlukla DOS’ u etkilerler.

Dosya Virüsleri: Bunlar silinebilir dosyaları genelde (EXE ve COM) uzantılı dosyaları etkiler.Dosya silindiği anda devreye girer.

Bilgisayarımızı virüsten korumak için öncelikle sağlam ve güvenilir bir virüs programımız olmalı , taktığımız diskete ve yaptığımız disket alışverişlerine dikkat etmeliyiz.Hiç bir antivirüs programı virüsleri yüzde yüz temizlemez.Antivirüs programımızın etkili olabilmesi için güncellemeleri unutmamalıyız.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
ŞİMDİ ARA

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Dns Probe Finished No internet Hatası, Dns Probe Finished, No Internet, Dns Probe Finished No internet Çözüm, DNS PROBE FINISHED NO INTERNET Çözüm, Dns Probe Finished No internet Windows 10, Dns Probe Finished No internet Windows 7,

DNS PROBE FINISHED NO INTERNET Hatası Çözümü

Bilgisayarda Chrome İnternet Explorer Firefox Tarayıcıda Dns Probe Finished No internet hatası alıyorsanız çözüm için …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir