AnaSayfa / Blog / Bilgisayar Destek / Virüs Nedir
Gorseli Olmayan Makaleler

Virüs Nedir

Virüs kavramı insanlar için ne ise bilgisayarlar ve mobil cihazlar içinde aynıdır. Virüsler insanların sağlığını nasıl bozuyorsa bilgisayar virüsleri de bilgisayarınızın sağlığını Mobil virüsleri de Mobil cihazlarınızı bozmaktadır. Bilgisayar virüsü; bilgisayarınıza zarar vermeye çalışan zararlı bilgisayar programlarına verilen addır. Bu virüslerin genelde  amacı bilgisayarınızı çalışmaz hale getirmektir.

Bilgisayar, İnternet, Güvenlik Sistemleri, Cep Telefonları, Tabletler, Navigation Sistemleri ve ler için 11820 Teknoloji Destek Hattını Arayarak Yardım Alabilirsiniz.

Virüsler birer programdır ve kendi kendilerini kopyalayarak  bir yerden bir yere bulaşırlar. Bilgisayarınız çalıştırıldığında otomatik olarak faaliyete geçerler. Bir virüsün bir diğer dosyaya veya sürücüye geçmesi çok kolaydır. Örneğin virüslü bir disket bilgisayara takıldığında disketin içinde hangi dosyaların olduğuna bakıldığında virüs anında bilgisayarınıza bulaşabilir.

Bilgisayarınıza bulaşan virüsler sadece bilgisayarınızın işletim sistemine değil belgelerinize, dosyalarınıza ve diğer bilgisayarlara da zarar verebilir. Virüsleri etkisiz hale getirip bilgisayarınıza zarar vermesini engelleyen programlara Antivirüs adı verilir.

x Bir Saniye!

Siteyi terk edecek gibi görünüyorsunuz.

Yeni yayınlarımızdan haberdar olmak için yada Youtube sayfamızı takip etmek isteyebilirsiniz.

Sayfalarımızda ilginizi çekebilecek birçok şey daha var. Hemen göz atmak için Anasayfa'ya uğrayabilirsiniz:

Facebook'a Git YouTube'a Git

Eğer bilgisayarınıza bulaşan virüs çok yeni çıkan bir virüs ise, eski antivirüs programları bu virüslerle baş etmede çaresiz kalabilir. Bunun için en önemli şey anti-virüs programınızı sürekli güncel tutmaktır.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Windows 8 SSD Defrag Nasıl Kapatılır, Windows 8 SSD Birleştirme Nasıl Kapatılır, dfrgui, SSD Disk Birleştirme, Defrag Nasıl Kapatılır, Disk Birleştirme Nasıl Kapatılır,

Windows 8 de SSD Birleştirme Nasıl Kapatılır

Bu makalede, Windows 8 SSD Defrag Nasıl Kapatılır, Windows 8 de SSD Birleştirme Nasıl Kapatılır, SSD …

6 Yorumlar

  1. RIDVAN ARUHAN

    bilgiler çok işime yaradı teşekkürler

  2. işte ben buna bilgi derim

  3. bilgiler çok işime yaradı teşekkürler

  4. BİRİCİK SEL

    Teşekkürler

  5. iyi ki varsın teknolojide destek sayenizde yeni birey öğrendim

  6. Paylaşım için teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir