AnaSayfa / Blog / Güncel Haber / WhatsApp Tamamen Ücretsiz Oldu
WhatsApp, Ücretsiz, Bedava, Free WhatsApp, Ücretsiz WhatsApp, WhatsApp Tamamen Ücretsiz,
WhatsApp, Ücretsiz, Bedava, Free WhatsApp, Ücretsiz WhatsApp, WhatsApp Tamamen Ücretsiz,

WhatsApp Tamamen Ücretsiz Oldu

2014 yılının şubat ayında Facebook Whatsapp’ı 19 milyar dolara satın almıştı. Birkaç gün önce de WhatsApp Tamamen Ücretsiz Oldu.

1 milyarın üzerindeki kullanıcısıyla dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması Whatsapp, kullanıcılarından bir yıl sonunda 0.99 $ lık (Yaklaşık 3 TL) ücret alıyordu. Artık bu ücrette alınmayacak ve Tüm Whatsapp Kullanıcıları Ömür Boyu ücretsiz olarak kullanabilecek. Aşağıdaki gibi bir uyarı aldığınızda sizin de WhatsApp Uygulaması Ücretsiz olacak.

WhatsApp, Ücretsiz, Bedava, Free WhatsApp, Ücretsiz WhatsApp, WhatsApp Tamamen Ücretsiz,

 

Şirket yaptığı açıklamada uygulaya reklam alma gibi bir planları olmadığını belirtti. Şirket artık uygulamanın tamamen ücretsiz olduğunu duyurduğu açıklamasında yakın bir gelecekte bankalar ve havayolları ile müşterilerinin Whatsapp üzerinden konuşabileceği bir sistem test ettiklerin belirtti.

WhatsApp Neden Ücretsiz Oldu

Whatsapp’ın kurucusu ve CEO’su Jan Koum, Whatsapp’ın bedava olmasını şöyle açıklıyor.

“Özellikle amacımız Hindistan ve Brezilya gibi gelişmekte olan ülkelerdeki kullanıcıları kucaklamak.”

Koum’a göre kredi kartı olmayan yüz binlerce kullanıcı var ve bu kitleyi göz ardı etmek söz konusu değil. Whatsapp için geleneksel reklam anlayışını kuruluşundan bu yana reddeden Koum’un açıklamalarına bakıldığında Whatsapp’ın bundan sonra hem ücretsiz hem de reklamlara boğmayan bir sohbet platformu olarak kalmayı sürdüreceği söylenebilir.

Whatsapp’ın istisnalar haricinde kullanıcılarından ücret kesmediğini söylemiştik. Şirket her ne kadar paylaşmaya yanaşmasa da, sızan bilgilere göre Whatsapp bugüne kadar bu ‘istisnalar’dan toplamda 15 milyon dolar gelir elde etti.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Fake WhatsApp Messages, WhatsApp Sahte Mesaj, WhatsApp Ses Kaydediyor Mu, WhatsApp Gizlilik,

Whatsapp’ta Herkesin Paylaştığı O Mesajın Altından Ne Var

Whatsapp’ta Herkesin Paylaştığı O Mesajın Altından Ne Var? Fake WhatsApp Messages olarak da bakacağınız WhatsApp Sahte Mesaj  …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir