AnaSayfa / Blog / Güncel Haber / WhatsApp Ve Tictoc Karşılaştırma
WhatsApp-VS-TicToc

WhatsApp Ve Tictoc Karşılaştırma

ve Tictoc uygulamalarını karşılaştırmaya ne dersiniz? Son yılların yükselen akıllı telefon trendi ile anında mesajlaşma yazılımları da beraberinde artmaya başladı. Bu yazılımlar yardımı ile akıllı telefonlarımızla sesli, görüntülü ve yazılı mesaj gönderebiliyoruz. Bu uygulamaların temel mantığı mobil cihazlar üzerinden internet bağlantısı ile iletişimde bulunmak. , Viber, Tictoc, Line gibi bu anlamda gözde uygulamalar bulunmakta. Bende bugün  ve Tictoc uygulamaları ile ilgili genel bir bilgi paylaşımı yaparak Artılarını ve Eksilerini görmenizi sağlamaya çalışacağım.

x Bir Saniye!

Siteyi terk edecek gibi görünüyorsunuz.

Yeni yayınlarımızdan haberdar olmak için yada Youtube sayfamızı takip etmek isteyebilirsiniz.

Sayfalarımızda ilginizi çekebilecek birçok şey daha var. Hemen göz atmak için Anasayfa'ya uğrayabilirsiniz:

Facebook'a Git YouTube'a Git

 

whatsapp-vs-tictoc-karsilastirma-01

Tictoc Nedir:  Android, iOS ve Windows sürümü olan bir mesajlaşma servisidir. Tictoc ile fotoğraf, video, müzik, bulunduğunuz yer, ders notları ya da aklınıza gelebilecek her şeyi paylaşabiliyorsunuz. Hem telefonda hem de bilgisayarda kullanılabilen Tictoc, ücretsiz olarak yüklenebiliyor. Uygulama üzerinde sesli görüşme ve mesajlaşma gibi seçenekler de bulunuyor.

Tictoc Sticker ile sevdiklerinizle bu tip paylaşımlar da yapabileceksiniz.

 

Tictoc Kulüpler:  Tictoc’un ilginç bir özelliği ise Kulüp kurabilme. Bu sayede kullanıcılar bu kulüplere katılabiliyor ya da kendi kulüplerini kurabiliyorlar. Kulüplerde sadece sohbet değil aynı zamanda paylaşım ya da güncel konuları yorumlayabiliyorsunuz. Grup mesajlaşma Kulüplere ek olarak birden fazla arkadaşınızla Tictoc üzerinden de mesajlaşabiliyorsunuz. Bu sayede tek bir mesajı bütün bir grup görüyor ve hepsiyle aynı anda paylaşımda bulunabiliyorsunuz.

Tictoc Ücret: Ücretsiz bir uygulama olan Tictoc ile bilgisayar ve akıllı telefon arasında dosya transferi de yapılabiliyor. Yani kendi dosyalarınızı bilgisayar ya da telefon arasında paylaştıra biliyorsunuz. Tictoc benzerlerinden farklı olarak Windows işletim sistemi üzerinde de çalışan bir yazılıma sahip. Bu sayede cep telefonu ile bilgisayar arasında dosya alış verişi yapılabiliyor. Bu da benzer servislerle bulunmayan bir özellik. Android, iOS ve Windows sürümü bulunan Tictoc uygulaması ile arkadaşlarınızla iletişimde kalabilir ve dosya paylaşımında bulunabilirsiniz

whatsapp-vs-tictoc-karsilastirma-02

 

Nedir:  Android, iOS, BlackBerry OS 4.6 veya üzeri, Nokia S40, Symbian  ve Windows Phone sürümü olan bir mesajlaşma servisidir. ile fotoğraf, video, müzik, bulunduğunuz yer, ders notları, konum, anlık ses kaydı ya da aklınıza gelebilecek her şeyi paylaşabiliyorsunuz. , ücretsiz olarak yüklenebiliyor ve bir yıl boyunca ücretsiz olarak kullanabiliyorsunuz. Bir yıl sonra 2 tl gibi düşük bir ücretle uygulamayı kullanıma devam edebiliyorsunuz.

Gruplar: WhatsApp kullanıcıları gruplara katılabiliyor ya da kendi grubunu oluşturabiliyor. Grupta sadece sohbet değil aynı zamanda paylaşım da yapılabiliyor. Grup mesajlaşma ile birden fazla arkadaşınızla WhatsApp üzerinden de mesajlaşabiliyorsunuz. Bu sayede tek bir mesajı bütün bir grup görüyor ve hepsiyle aynı anda paylaşımda bulunabiliyorsunuz.

WhatsApp Toplu Mesaj: WhatsApp toplu mesaj ile aynı anda seçtiğiniz toplamda 20 kişiye mesaj göndere biliyorsunuz. Mesaj yazılı bir metin olmak zorunda değil. Resim müzik video konum gibi içerikleri de kullanabilirsiniz.

WhatsApp Yedekleme: WhatsApp ın en sevdiğim özelliklerinden biri olan yedekleme seçeneği Android işletim sistemli cihazlarda günlük olarak otomatik yedekleme yapıyor. Standart yedekleme saati gece 04:00 dır. İsterseniz sizde anlık yedek alabilir ve cihaz değişikliği yaptığınızda mesaj geçmişinizi kaybetmeden kaldığınız yeden devam edebilirsiniz.  iOS işletim sistemli cihazlarda ise Yedekleme işlemi iCloud hesabı ile gerçekleşmektedir. Ve maalesen bu iki platform dışında yedekleme işlemi sağlanamamaktadır.

WhatsApp Ücret: Her ne kadar ücretsiz bir uygulama olduğunu söylesekte WhatsApp bir yıl boyunca ücretsizdir. Bir yıldan sonra satın almanız gerekmektedir. WhatsApp Bir Yıllık 2,22 TL Üç Yıllık 5,98 TL ve Beş Yıllık 8,31 TL dir. E-posta ve web taramasını sağlayan aynı internet veri paketinizi kullandığından, mesajlar için hiçbir maliyet yoktur ve böylece arkadaşlarınızla, eşinizle dostunuzla rahatça bağlantıda kalabilirsiniz.

Genel olarak baktığımızda iki uygulamanın birbirine çok yakın ve çok farklı özellikleri bulunmakta. Tictoc uygulamasını en cazip kulan özelliği bence Bilgisayarda da kullanılabilir olması. WhatsApp uygulamasını da güzel kılan yedekleme siteminin olması. WhatsApp mı Tictoc mu derseniz Tictoc bilgisayarda kullanılabilir olmasından dolayı daha kullanışlı. Ama WhatsApp da uzun zamandan beri kullandığım için vazgeçilmezim. 🙂

 Siz ne düşünüyorsunuz. Sizin için hangi uygulama daha avantajlı. Yada kıyaslamamızı istediğiniz uygulama var mı?

 

Yazar Hakkında

[author_image timthumb=’on’]http://www.teknolojidedestek.com/profilfoto/fatihates.jpg[/author_image] [author_info]Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır. [/author_info]
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
ŞİMDİ ARA

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Fake WhatsApp Messages, WhatsApp Sahte Mesaj, WhatsApp Ses Kaydediyor Mu, WhatsApp Gizlilik,

Whatsapp’ta Herkesin Paylaştığı O Mesajın Altından Ne Var

Whatsapp’ta Herkesin Paylaştığı O Mesajın Altından Ne Var? Fake WhatsApp Messages olarak da bakacağınız WhatsApp Sahte Mesaj  …

Bir Yorum

  1. hasabn tomurpojkjm

    Watsap ı symbian ve blackberyy kullananlar mecbur kullanacak, tic tos un bu desteği yok

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir