AnaSayfa / Blog / Android Destek / WhatsApp Yedekleri Farklı Telefona Nasıl Aktarılır
WhatsApp Yedeğini Geri Yükleme, WhatsApp Yedekleme, WhatsApp Yedeklerimi Farklı Telefona Nasıl Aktarırım, WhatsApp Yedeklerini Farklı Telefona Aktarma, WhatsApp Backups to Transfer to a Different Phone, WhatsApp Backups,
WhatsApp Yedeğini Geri Yükleme, WhatsApp Yedekleme, WhatsApp Yedeklerimi Farklı Telefona Nasıl Aktarırım, WhatsApp Yedeklerini Farklı Telefona Aktarma, WhatsApp Backups to Transfer to a Different Phone, WhatsApp Backups,

WhatsApp Yedekleri Farklı Telefona Nasıl Aktarılır

Kullanıcıları Sürekli yedekleme ile ilgili farklı sorular sormakta. En son; Cihazdaki görüşmeler, dosyalar, vs gibi bilgilerin Farklı Telefona Nasıl Aktarılacağı Soruldu. Sorunuzun yanıtı bu makalede.  Yedeğini Geri Yükleme,  Yedeklerini Farklı Telefona Aktarma, Yedeklerimi Farklı Telefona Nasıl Aktarırım, Sorularınızın yanıtlarını aşağıda bulabilirsiniz.

x Bir Saniye!

Siteyi terk edecek gibi görünüyorsunuz.

Yeni yayınlarımızdan haberdar olmak için yada Youtube sayfamızı takip etmek isteyebilirsiniz.

Sayfalarımızda ilginizi çekebilecek birçok şey daha var. Hemen göz atmak için Anasayfa'ya uğrayabilirsiniz:

Facebook'a Git YouTube'a Git

ta ki her şeyi farklı bir telefona aktarmak için önce iki cihazında USB Hata Ayıklama Modunun açık olması gerekmektedir. USB hata Ayıklama Modunun Nasıl Açıldığına BURADAN Bakınız.

Normalde her gün gece 04:00 da yedekleme yapar. Ancak güncel bir yedek için elle yedekleme yapmamız gerekiyor.

Cihazınızdan WhatsApp’a giriş yaptıktan sonra Ana menüde Seçenekler menüsünden Ayarlar > Sohbet Ayarları  ve Sohbetleri Yedekle seçeneklerine dokunarak yedekleme alıyoruz. WhatsApp uygulaması SDKart’a da yüklü olabilir Cihaz belleğine de. Bu nedenle yedek dosyası iki dizinde de olabilir.

Ardından Yedekleme yaptığımız telefonu USB kablosu aracılığı ile bilgisayara bağlıyoruz. Bilgisayarım > “Cihaz Adı” giriş yapıyoruz. Eğer SD Card ve Phone diye bölümler varsa her ikisin de giriş yaparak WhatsApp klasörü var mı yok mu diye kontrol ediyoruz. WhatsApp klasörünün olduğu dizinden klasörü Kopyalayarak bilgisayarın Masa Üstüne yapıştırıyoruz.

Yedekleri atacağımız telefonu USB kablosu aracılığı ile bilgisayara bağlıyoruz. Aldığımız WhatsApp yedek klasörünü Kopyalayarak Bilgisayarım > “Cihaz Adı” bölümüne giriş yapıp. SD Cart (Varsa) ve Phone bölümüne yapıştırıyoruz. Tavsiyem cihazdan hafıza kartını çıkararak dosyayı direk Phone bölümüne atmanız ve uygulama kurulumu yapılana kadar da kartının takılı olmamasıdır.

Şimdi WhastApp’ın kurulacağı yeni telefondan Google Play Store giriş yaparak uygulamayı yüklüyoruz. Standart Kurulum işlemlerinin sonunda uygulama Yedek bulundu uyarısı vermesi gerekiyor. Bu uyarıya Geri Yükle diyerek bir önceki telefonda var olan her şeyi yeni telefona aktarmış oluyoruz.

 

WhatsApp Yedekleri Farkli Telefona Nasil Aktarilir 0

 

 

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
ŞİMDİ ARA

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Android İçin En İyi VR Oyunlar

Android İçin En İyi VR Oyunlar – Sanal Gerçeklik Oyunları

Gelecek zamanda hemen her evde bulunacak Sanal Gerçeklik Gözlük kullanıcıları için hazırladığımız bu makalede Android …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir