AnaSayfa / Blog / Bilgisayar Destek / Windows 8 de SSD Birleştirme Nasıl Kapatılır
Windows 8 SSD Defrag Nasıl Kapatılır, Windows 8 SSD Birleştirme Nasıl Kapatılır, dfrgui, SSD Disk Birleştirme, Defrag Nasıl Kapatılır, Disk Birleştirme Nasıl Kapatılır,
Windows 8 SSD Defrag Nasıl Kapatılır, Windows 8 SSD Birleştirme Nasıl Kapatılır, dfrgui, SSD Disk Birleştirme, Defrag Nasıl Kapatılır, Disk Birleştirme Nasıl Kapatılır,

Windows 8 de SSD Birleştirme Nasıl Kapatılır

Bu makalede, Windows 8 SSD Defrag Nasıl Kapatılır, Windows 8 de SSD Birleştirme Nasıl Kapatılır, SSD Disk Birleştirme, Defrag Nasıl Kapatılır, Disk Birleştirme Nasıl Kapatılır, Sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

Ben aslında bu sorunu keşfedecek biri değilim, Bunu unutmayın lütfen. Ben bu konuda yerli ve yabancı form ve blog sayfalarından edildiğim bilgileri topladım ve konu ile ilgili resmi kanallardan da edindiğim bilgilerle bu yazıyı hazırladım. Bu yazının amacı açıkça sizi bilinçlendirmek, sorun yaşamadan önce doğru işlem sağlaya bilmenizi sağlamaktır.

x Bir Saniye!

Siteyi terk edecek gibi görünüyorsunuz.

Yeni yayınlarımızdan haberdar olmak için yada Youtube sayfamızı takip etmek isteyebilirsiniz.

Sayfalarımızda ilginizi çekebilecek birçok şey daha var. Hemen göz atmak için Anasayfa'ya uğrayabilirsiniz:

Facebook'a Git YouTube'a Git

Windows 8 Disk Optimizasyonu Nasıl Kapatılır?

Disk Optimizeri açmak için Bilgisayarınızın arama alanına dfrgui yazabilirsiniz. Bu kısaltma ile Windows 7 de defrag.exe olarak geçen Disk Optimizeri açabilirsiniz. Amacımız uzun vadede SSD disk için İşletim Sisteminin yapacağı birleştirme diskin ömrünün kısalmasını engellemek olacaktır. Yalnızca SSD için planlanan disk birleştirmeyi kapatacağız.

Windows 8 de SSD Birlestirme Nasil Kapatilir 00

 

Disk Optimizer açıldığında ekranda eğer birden fazla depolama diski kullanıyorsanız bunların içinden SSD olanı seçerek ve ardından Ayarları Değiştir butonuna tıklıyoruz.

Windows 8 de SSD Birlestirme Nasil Kapatilir 01

 

Açılan yeni pencerede Zamanlamaya Göre Çalıştır (Önerilen) seçeneğinin yanındaki Tik işaretini kaldırarak Tamam butonuna tıklıyoruz.

Windows 8 de SSD Birlestirme Nasil Kapatilir 02

Windows 8 de SSD Birlestirme Nasil Kapatilir 03

Son olarak da Kapat butonuna tıklıyoruz.

Windows 8 de SSD Birlestirme Nasil Kapatilir 04

 

Yaptığımız işlemin kontrolünü de şöyle yapabiliriz. Denetim Masası > Yönetimsel Araçlar > Görev Zamanlayıcı programını açarak Defrag bölümünden kapalı mı açık mı görmüş oluruz.

Windows 8 de SSD Birlestirme Nasil Kapatilir 05

 

 

E tamam bunları yaptık. Peki acaba daha önce SSD diskimiz için birleştirme yapılmış mıdır? Hemen Kontrol edelim.

SSD Birleştirme Olup Olmadığı Nasıl Kontrol Edilir.

Daha önce SSD Birleştirme Olup Olmadığını CheckBootSpeed ​​yardımcı programını kullanabilirsiniz.

CheckBootSpeed 2.0 İndir

CheckBootSpeed çalıştırdığınızda tarama bittikten sonra size bir Metin belgesi açacaktır. Bu belgede bilgisayarınızda daha önce SSD Birleştirme olup olmadığı, Bilgisayarınızın özellikler vs bilgiler göreceksiniz. Maalesef ki bu bilgileri İngilizce yazacak. 🙂

 

Windows 8 de SSD Birlestirme Nasil Kapatilir 06

 

Evet Bugünde Windows 8 de SSD Birleştirme Nasıl Yapılacağını öğrendi. Maddi durumunuz varsa SSD kullanmanızı Tavsiye Ederim.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
ŞİMDİ ARA

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Dns Probe Finished No internet Hatası, Dns Probe Finished, No Internet, Dns Probe Finished No internet Çözüm, DNS PROBE FINISHED NO INTERNET Çözüm, Dns Probe Finished No internet Windows 10, Dns Probe Finished No internet Windows 7,

DNS PROBE FINISHED NO INTERNET Hatası Çözümü

Bilgisayarda Chrome İnternet Explorer Firefox Tarayıcıda Dns Probe Finished No internet hatası alıyorsanız çözüm için …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir