Windows Phone Ailem Ayarları | Windows Phone Destek

Windows Phone Ailem Ayarları

Windows Phone Ailem Ayarları

web sitesinde ’i ayarlama

’da ’i ayarladığınızda, çocuğunuzun telefonu için  Mağazası indirme ayarlarını yönetebilir ve onun adına Mağaza Kullanım Koşullarını kabul edebilirsiniz.

Çocuğunuzun telefonuna uygulama ve oyun indirebilmesini istiyorsanız, ’i kurmalı, çocuğunuzun kendi telefonunda oturum açmak için kullandığı Microsoft hesabını eklemeli ve Kullanım Koşullarını kabul etmelisiniz. Çocuğunuzun bir 8’i varsa, Ailem sayfasından oyun derecelendirmeleri dahil olmak üzere uygulama ve oyun indirme ayarlarını yönetebilirsiniz.

Sorunlarla mı karşılaşıyorsunuz? Genel kurulum sorularının yanıtları için bkz. 11820 Teknoloji Destek Hattı

Not

Ailem yalnızca Phone 8’de kullanılabilir.

Ailem’i ayarlama ve Mağaza Kullanım Koşulları’nı kabul etme

 1. Bilgisayarınızda adresine gidin.

 2. Keşfet seçeneğinin altındaki açılır menüde, Ailem’i tıklatın.

 3. Telefonunuzda oturum açmak için kullandığınız Microsoft hesabını kullanarak oturum açın.

  Not

  ’da zaten oturum açtıysanız, açılır menünün en üstünde Keşfet’i değil adınızı görürsünüz ve bu oturum açma adımı atlanır.

 4. Ailem ayarlama sayfasında, Başlarken’i tıklatın.

 5. Çocuğunuzu Ailem’e eklemek için, Git’i tıklatın. Oturum açma sayfasında, çocuğunuzun Microsoft hesabı e-posta adresini ve parolasını girin. Çocuğunuzun Microsoft hesabı yoksa, oluşturmak için Kaydol’u tıklatın.

 6. Ailem giriş sayfasında, çocuğunuzun adının yanında, Düzelt’i tıklatın ve Kullanım Koşulları’nı kabul etmek için yönergeleri izleyin.

İpucu

Ailem’e başka bir ebeveyn de ekleyebilirsiniz, böylece iki ebeveyn de çocuklarının ayarlarını ortak olarak yönetebilir. Ailem giriş sayfasına gidin ve Ebeveyn ekle’yi tıklatın. Ebeveynler birbirlerinin ayarlarını değiştiremezler.

Çocuğunuz için uygulama indirme ayarlarını değiştirme

Çocuğunuzun Phone Mağazası’ndan uygulama ve oyun indirip indiremeyeceğini ve çocuğunuzun hangi oyun derecelendirmelerini görüntüleyip indirebileceğini ayarlayabilirsiniz.

 1. Bilgisayarınızda windowsphone.com adresine gidin.

 2. Keşfet seçeneğinin altındaki açılır menüde, Ailem’i tıklatın.

 3. Telefonunuzda oturum açmak için kullandığınız Microsoft hesabını kullanarak oturum açın.

  Not

  windowsphone.com’da zaten oturum açtıysanız, açılır menünün en üstünde Keşfet’i değil adınızı görürsünüz ve bu oturum açma adımı atlanır.

 4. Ailem giriş sayfasında, çocuğunuzun adının yanında, Ayarları değiştir’i tıklatın ve aşağıdakilerden birini yapın:

  • Çocuğunuzun uygulama ve oyun satın almasına izin vermek için, Uygulama+oyun indirmeleri altında, Ücretsiz ve ücretliye izin ver’i seçin.
  • Çocuğunuzun yalnızca ücretsiz uygulama ve oyunları indirmesine izin vermek için,Uygulama+oyun indirmeleri altında, Yalnızca ücretsize izin ver’i seçin. Bu, çocuğunuzun ücretsiz uygulamalardan bile uygulama içi satın alma işlemlerini yapmasını engeller.
  • Çocuğunuzun uygulama veya oyun indirmesini engellemek için, Uygulama+oyun indirmeleri altında İzin verme’yi seçin.
  • Çocuğunuzun yaşına göre göz atabileceği ya da indirebileceği en yüksek oyun derecesini ayarlamak için, Oyun derecelendirme filtresi’ni açın. Microsoft Aile Güvenliği web sitesine gidip derecelendirmeyi değiştirmek için, Derecelendirmeyi değiştir’i tıklatın.
  • Çocuğunuzun derecelendirilmemiş oyunlara göz atması ve indirmesine izin vermek için,Derecelendirilmemiş oyunlara izin ver’in yanındaki onay kutusunu işaretleyin. (Bazı derecelendirilmemiş oyunlarda çocuğunuzun görmesini tercih etmeyeceğiniz içerik bulunabilir.)

  Not

  Oyun derecelendirme filtresi kapalıyken, oyun derecelendirme ayarları gizlidir. Göstermek için açın.

  Genelde 18 Yaş altı phone kullanıcıları olmakla birlikte diğer kullanıcılarında karşılaştığı zorluklardan bir tanesi,Güncelleme yapmak,uygulama indirmek istediklerinde ailem ayarları ile karşı karşıya kalmalarıdır.Fakat bazıları karşılaştıkları bu durumun işletim sisteminden kaynaklanan bir hatadan dolayı olduğunu sanmakta yada mağazanın sorunlu olduğunu düşünmektedir..

  Windows_Phone_Microsoft_Hesabı_Ailem_Ayarlarından_Nasıl_kurtulunur_1_20032013_windowsphoneturkiye.info

  BUnun nedeniyse microsoft hesabına girmiş oldukları e posta ayarlarında yaş ayarının 18 yaş altında olmasıdır.Ailem ayarları ile karşılaşılınca microsoft hesabı üzerinde değişiklik yapmak yada silmek mümkün değildir.

  Windows_Phone_Microsoft_Hesabı_Ailem_Ayarlarından_Nasıl_kurtulunur_0_20032013_windowsphoneturkiye.info

  Ailem ayarlarından kurtulmak için öncelikle buradan yeni bir Microsoft hesabı alıyoruz ,örneğin ( huseyinmutlulumia900@hotmail.com ) gibi.
  Sonra şarj oranımız %70 ve üzeri olmak kaidesi ile cihazımız üzerinden ayarlar/hakkında/sıfırlama yolunu izleyerek telefonu sıfırladıktan sonra yeni almış olduğunuz microsoft hesabı ile giriş yaparak ailem sorununu çözmüş oluyoruz :)
  Sıfırlama yapmadan önce fotoğraf video,müzik gibi dosyalarınızı bilgisayara kopyala yapıştır ile yedek almayı unutmayın..

   

  Kaynak: http://www.windowsphone.com

   

  Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

-

Bu sitede paylaşılan bilgiler KAYNAK GÖSTERMEKSİZİN herhangi bir şekilde paylaşılması yasaktır. Aksi paylaşımlarda karşılaşmamız dahilinde yasal süreç başlatılır. Sayfada yazan bilgilerin 11820 hizmeti ile ilgili bir bağlantısı yoktur. Teknoloji Destek Hattı ' nın bu bilgilerin doğruluğu, güncelliği, uygulanabilirliği konusunda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu bilgiler dahilinde, bu sitede paylaşılan teknik adımları uygulamak, kullanıcıların şahsi iradeleri ve sorumluluklarındadır. Bu sitede paylaşılan konularla ilgili profesyonel destek 11820 Teknoloji Destek Hattı aranarak alınabilir.

-

 

Bir önceki yazımız olan Nokia Lumia Turkcell Vodafone Avea APN İnternet Ayarları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz .

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>