AnaSayfa / Blog / Windows Phone Destek / Windows Phone Ailem Ayarları
Windows Phone Microsoft Hesabi Ailem Ayarlari

Windows Phone Ailem Ayarları

Windows Phone web sitesinde Ailem’i ayarlama

windowsphone.com’da Ailem’i ayarladığınızda, çocuğunuzun telefonu için Windows Phone Mağazası indirme ayarlarını yönetebilir ve onun adına Mağaza Kullanım Koşullarını kabul edebilirsiniz.

x Bir Saniye!

Siteyi terk edecek gibi görünüyorsunuz.

Yeni yayınlarımızdan haberdar olmak için yada Youtube sayfamızı takip etmek isteyebilirsiniz.

Sayfalarımızda ilginizi çekebilecek birçok şey daha var. Hemen göz atmak için Anasayfa'ya uğrayabilirsiniz:

Facebook'a Git YouTube'a Git

Çocuğunuzun telefonuna uygulama ve oyun indirebilmesini istiyorsanız, Ailem’i kurmalı, çocuğunuzun kendi telefonunda oturum açmak için kullandığı Microsoft hesabını eklemeli ve Kullanım Koşullarını kabul etmelisiniz. Çocuğunuzun bir Windows Phone 8’i varsa, Ailem sayfasından oyun derecelendirmeleri dahil olmak üzere uygulama ve oyun indirme ayarlarını yönetebilirsiniz.

Sorunlarla mı karşılaşıyorsunuz? Genel kurulum sorularının yanıtları için bkz. 11820 Teknoloji Destek Hattı

Not

Ailem yalnızca Windows Phone 8’de kullanılabilir.

Ailem’i ayarlama ve Mağaza Kullanım Koşulları’nı kabul etme

 1. Bilgisayarınızda windowsphone.com adresine gidin.

 2. Keşfet seçeneğinin altındaki açılır menüde, Ailem’i tıklatın.

 3. Telefonunuzda oturum açmak için kullandığınız Microsoft hesabını kullanarak oturum açın.

  Not

  windowsphone.com’da zaten oturum açtıysanız, açılır menünün en üstünde Keşfet’i değil adınızı görürsünüz ve bu oturum açma adımı atlanır.

 4. Ailem ayarlama sayfasında, Başlarken’i tıklatın.

 5. Çocuğunuzu Ailem’e eklemek için, Git’i tıklatın. Oturum açma sayfasında, çocuğunuzun Microsoft hesabı e-posta adresini ve parolasını girin. Çocuğunuzun Microsoft hesabı yoksa, oluşturmak için Kaydol’u tıklatın.

 6. Ailem giriş sayfasında, çocuğunuzun adının yanında, Düzelt’i tıklatın ve Kullanım Koşulları’nı kabul etmek için yönergeleri izleyin.

İpucu

Ailem’e başka bir ebeveyn de ekleyebilirsiniz, böylece iki ebeveyn de çocuklarının ayarlarını ortak olarak yönetebilir. Ailem giriş sayfasına gidin ve Ebeveyn ekle’yi tıklatın. Ebeveynler birbirlerinin ayarlarını değiştiremezler.

Çocuğunuz için uygulama indirme ayarlarını değiştirme

Çocuğunuzun Windows Phone Mağazası’ndan uygulama ve oyun indirip indiremeyeceğini ve çocuğunuzun hangi oyun derecelendirmelerini görüntüleyip indirebileceğini ayarlayabilirsiniz.

 1. Bilgisayarınızda windowsphone.com adresine gidin.

 2. Keşfet seçeneğinin altındaki açılır menüde, Ailem’i tıklatın.

 3. Telefonunuzda oturum açmak için kullandığınız Microsoft hesabını kullanarak oturum açın.

  Not

  windowsphone.com’da zaten oturum açtıysanız, açılır menünün en üstünde Keşfet’i değil adınızı görürsünüz ve bu oturum açma adımı atlanır.

 4. Ailem giriş sayfasında, çocuğunuzun adının yanında, Ayarları değiştir’i tıklatın ve aşağıdakilerden birini yapın:

  • Çocuğunuzun uygulama ve oyun satın almasına izin vermek için, Uygulama+oyun indirmeleri altında, Ücretsiz ve ücretliye izin ver’i seçin.
  • Çocuğunuzun yalnızca ücretsiz uygulama ve oyunları indirmesine izin vermek için,Uygulama+oyun indirmeleri altında, Yalnızca ücretsize izin ver’i seçin. Bu, çocuğunuzun ücretsiz uygulamalardan bile uygulama içi satın alma işlemlerini yapmasını engeller.
  • Çocuğunuzun uygulama veya oyun indirmesini engellemek için, Uygulama+oyun indirmeleri altında İzin verme’yi seçin.
  • Çocuğunuzun yaşına göre göz atabileceği ya da indirebileceği en yüksek oyun derecesini ayarlamak için, Oyun derecelendirme filtresi’ni açın. Microsoft Aile Güvenliği web sitesine gidip derecelendirmeyi değiştirmek için, Derecelendirmeyi değiştir’i tıklatın.
  • Çocuğunuzun derecelendirilmemiş oyunlara göz atması ve indirmesine izin vermek için,Derecelendirilmemiş oyunlara izin ver’in yanındaki onay kutusunu işaretleyin. (Bazı derecelendirilmemiş oyunlarda çocuğunuzun görmesini tercih etmeyeceğiniz içerik bulunabilir.)

  Not

  Oyun derecelendirme filtresi kapalıyken, oyun derecelendirme ayarları gizlidir. Göstermek için açın.

  Genelde 18 Yaş altı windows phone kullanıcıları olmakla birlikte diğer kullanıcılarında karşılaştığı zorluklardan bir tanesi,Güncelleme yapmak,uygulama indirmek istediklerinde ailem ayarları ile karşı karşıya kalmalarıdır.Fakat bazıları karşılaştıkları bu durumun işletim sisteminden kaynaklanan bir hatadan dolayı olduğunu sanmakta yada mağazanın sorunlu olduğunu düşünmektedir..

  Windows_Phone_Microsoft_Hesabı_Ailem_Ayarlarından_Nasıl_kurtulunur_1_20032013_windowsphoneturkiye.info

  BUnun nedeniyse microsoft hesabına girmiş oldukları e posta ayarlarında yaş ayarının 18 yaş altında olmasıdır.Ailem ayarları ile karşılaşılınca microsoft hesabı üzerinde değişiklik yapmak yada silmek mümkün değildir.

  Windows_Phone_Microsoft_Hesabı_Ailem_Ayarlarından_Nasıl_kurtulunur_0_20032013_windowsphoneturkiye.info

  Ailem ayarlarından kurtulmak için öncelikle buradan yeni bir Microsoft hesabı alıyoruz ,örneğin ( huseyinmutlulumia900@hotmail.com ) gibi.
  Sonra şarj oranımız %70 ve üzeri olmak kaidesi ile cihazımız üzerinden ayarlar/hakkında/sıfırlama yolunu izleyerek telefonu sıfırladıktan sonra yeni almış olduğunuz microsoft hesabı ile giriş yaparak ailem sorununu çözmüş oluyoruz :)
  Sıfırlama yapmadan önce fotoğraf video,müzik gibi dosyalarınızı bilgisayara kopyala yapıştır ile yedek almayı unutmayın..

   

  Kaynak: http://www.windowsphone.com

   

  Yazar Hakkında

  [author_image timthumb=’on’]http://www.teknolojidedestek.com/profilfoto/fatihates.jpg[/author_image] [author_info]Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.[/author_info]
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
ŞİMDİ ARA

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

WhatsApp Görüntülü Arama Özelliği Nasıl Kullanılır

WhatsApp Görüntülü Arama Özelliği Nasıl Kullanılır

Whatsapp iOS, Windows Phone ve Android işletim sistemli cihazlar için WhatsApp Görüntülü Arama özelliği getirdi. WhatsApp Görüntülü …

17 Yorumlar

 1. Ailem ayarlarında sorun var nete giremiyorum

  • Merhaba sema hanım ailem ayarları için 118 20 arayarak konu ile ilgili teknik destek alabilirsiniz mail adresinizin ilk oluşturma tarihinde doğum tarihinizi küçük yazmanız dan kaynaklı sorun yaşıyor olabilirsiniz mail hesabındaki yaş 18 den küçük olmaması gerekiyor

 2. Ya abi üye olmaya çalışıyorum şifrem e posta adresime gelmiyor yardımcı olurmusunuz…

 3. tmm abi geldi… Sorun Yok

 4. E posta yazdıktan sonra başlarken seçeneği falan gelmiyor

 5. Oyunları indiremiyorum ailem ayarlarının ayarlanması isteniyor

 6. ben ailem ayarlarını yaptım telefonu bir müddet kullandıktan sonra mağaza kullanım koşullarını kabul etmeniz gerekiyor diyor ben ne yapabilirim ??

 7. Ailem ayarları

 8. Yapamiyorum

 9. şarjdayken olmazmı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir