AnaSayfa / Blog / Android Destek / Wondershare MobileGo Türkçe
Wondershare MobileGo, MobileGo Türkçe,
Wondershare MobileGo, MobileGo Türkçe,

Wondershare MobileGo Türkçe

Wondershare MobileGo ile Android Telefonları Bilgisayardan Yönetin

Android telefonunuzu bilgisayara bağlayıp yedek alabilmeniz, dosya (müzik, fotoğraf, video, vs.) atabilmeniz, mesaj okuyup gönderebilmeniz, telefonunuzun ekran görüntüsünü alabilir, kişi ekleyip silebilir, toplu SMS gönderebilirsin.  Bu yazımızda ise bizce daha kullanıcı dostu olarak hazırlanmış, saydığımız işlemleri eksiksiz yerine getiren Wondershare MobileGo uygulamasını anltacağım.

Uygulamayı kullanabilmeniz için telefonunuza Wondershare MobileGo Android uygulamasını; Bilgisayarınıza ise Windows 7/XP/2003/Vista uyumlu sürümünü indirip kurmanız gerekmektedir.

Mobil Android market linki:

Bilgisayarınıza indirebilmek için

Home Orjinal:

 http://www.wondershare.com/android-manager/ 

11820 Farkıyla Türkçe ve Katılımsız:

MobileGo Türkçe Tıkla İndir

(64bit ve 32bit iletim sistemleri için uyumludur.) sayfalarından Download edebilirsiniz.

Uygulamayı telefonunuza ve bilgisayarınıza kurduktan sonra bilgisayarınızdan telefona bağlanmayı 2 şekilde gerçekleştirebilirsiniz. İlk yöntem USB Kablo ile; ikincisi ise Wi-Fi bağlantısı ile.

Aşağıda Wi-Fi bağlantısı ile bağlanabilmeniz için bir kod istendiğini görüyorsunuz. Bilgisayar ve telefon aynı Wireless üzerinden bağlı ise telefonunuzdan uygulamayı çalıştırdığınızda bağlantı için bir kod üretilecektir. Kodu Lütfen Şifreyi Girin kutucuğa girip ardından Bağlan tuşuna basarak bağlanabilirsiniz.

Bir diğer yöntemde ise aynı ağ üzerinde bağlantıya gerek kalmadan USB kablosu ile telefonu bilgisayara bağlayabilirsiniz. Cihazınız kısa bir süre içinde algılanacaktır. Örnek olarak Samsung Galaxy FİT S5670  telefonumu bağladım  ve telefonu Samsung S5670 (Galaxy Fit) olarak algılandı.

Öncelikle Cihazı PC’ye tanıtmayı anlatayım. Üst resmide olduğu gibi Uygulama Telefonu tanıyor. Telefonun üzerinen tıkladığımızda şayet telefonun sürücüsü bilgisayara yüklü değilse bunu indirmek kurmak için işlem gerçekleştirecek.

İşlem Adımları:

Uygulama Cihaz ile PC arasındaki bağlantıyı sağlıyor.

Ekranda zaten gerekli bilgi yazıyor

Cihazın sürücüsü ve MobileGo uygulamasının cihaza yüklenmesi için USB Hata Ayıklama’nın açık olması gerekmektedir.

İşlemin nasıl yapılacağı ekranda hem yazılı hemde görsel olarak verilmiştir. Detaylı Bilgi İçin

Kurulumu Başlat diyerek devam ediyoruz.

Uygulama gerekli Sürücüyi download eder.

İndirilen sürücünün yüklenmesi.

Sürücü yüklendikten onra Uygulama telefona MobileGo uygulamasını yükle. Bu uygulama aracılığı ile Wi-Fi yoluyla cihaz uygulamaya tanıtılır. Uygulama çalıştırıldığında bir şifre gelir. Bu şifre ile Wi-Fi bağlantısı yapılır. Nasıl yapıldığını üst yazıda anlatmıştım. USB bağlantısı gerekmez.

Kurulum tamamlandıktan sonra. Tanıtılan cihaza bir ad belirlenir.

Uygulama yüklendikten sonra  üst bölümde yer alan sekmeli menülerden Ana Sayfa tuşuna bastığınızda telefonla ilgili genel bilgilerin gösterildiği ekran gelecektir. Resimde de görüldüğü üzere telefonun ekran görüntüsünü yakalayabilir, telefonunuzun görünür ismini değiştirebilir, hafıza doluluk oranını görebilir, yedek alabilir veya yedekten kurtarma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer 1 hafta içinde yedekleme yapılmamışsa bunun uyarısını da vermektedir.

Tanımlama yaparken Cihaza verdiğimiz adın yanındaki küçük bir botun bulunur bu butonla Cihaz adı değiştirilir.

Hafıza bilgileri zaten bariz belli

Telefon görüntüsünün altında yer alan Yenile butonu ile ekranda var olan görüntü Pc’ye yansıtılır.

Telefon görüntüsünün altında yer alan EkranGörüntüsü butonu ile uygulamada var olan görüntü Pc’ye aktarılır.

Yedekle botunu ile Kişi, Mesaj ve Uygulamaların yedeği alınır.

Geri Yükle butonu ile daha önceden oluşturulan yedeklerden biri seçilerek geri yüklenir.

KİŞİLER BÖLÜMÜ:

Kişiler bölümünü her açtığınızda Sybian cihazdaki kişileri Android’e aktarmanızı göstern bir buton gelir. Uygulamda sadece bu işlem ücretlidir. Lisan istiyor yani.  Daha sonra hatırlat diyerek sallayın

Kişile bölümünde cihazda, hafızakartında ve Sim kartta olan kişilerin tamamını görürsünüz. Aynı kişiden bir iki tane varsa bunun nedeni kişinin cihaz dışında diğer verilerde de yer almasıdır.

İrtibat Ekle: Sekmesinden telefonunuzun rehberinde kayıtlı kişileri görebilir, düzenleyebilir, silebilir ya da yeni kayıtlar ekleyebilirsiniz..

Al: Sekmesinden Oluşturulan Yedek geri yüklenir.

Aktar: Sekmesinden İsterseniz tek tek seçere (CTRL tuşuna basılı tutarak fare ile seçim yapılır) yada bir kişiyi seçtikten sonra CTRL+A tuşlarını kullanarak Kişi Yedeklemesi Oluşturabilirsiz.

Kişileri Aktar: Sekmesinden Seçim yaparak yedekleme oluşturma işlevi görür.

Sil:  Sekmesinden İsterseniz tek tek seçere (CTRL tuşuna basılı tutarak fare ile seçim yapılır) yada bir kişiyi seçtikten sonra CTRL+A tuşlarını kullanarak Kişi/Kişileri silebilirsiz.

Yenile: Sekmesinden Yaptığınız değişikliklerin ekrana yansımasını sağlar.

Mesaj Gönder: Sekmesinden Seçilen Kişi yada Kişilere SMS gönderebilirsin. Bilgisayarınızın klavyesini kullanarak SMS göndermek eminim daha kolay gelecektir.  Tüm Kişileri Seçerek bir Bayram göndermek

Grup: Kişileri Gruplandırmanıza olanak sağlar.

SMS BÖLÜMÜ:

SMS sekmesinde ise telefonunuzda yapabileceğiniz her türlü işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

MÜZİK BÖLÜMÜ:

Müzik bölümünde: Cihazdan telefone, Telefondan Cihaza aktarımı yapılır.  Cihazdaki müzikleri dinleme, silme gibi işlemlerini yapabilirsiniz. Sürükle bırak yöntemi le müzik aktarma işleminizi kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Seçtiğiniz Müziği Zil, Alar ve Bildirim sesi olarak ayarlayabilirsiniz. Zil Sesini istediğiniz müzikle değiştirebilirsiniz. zil sesi değiştirme artık çok kolay.

FİLMER BÖLÜMÜ:

Filmer bölümünde: Cihazdan telefone, Telefondan Cihaza aktarımı yapılır.  Cihazdaki fimleri izleme, silme gibi işlemlerini yapabilirsiniz. Sürükle bırak yöntemi le film aktarma işleminizi kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Film aktarımı yapılırken uygulama cihaza uygun formatta çeviri yaparak aktarım yapar.

RESİMLER BÖLÜMÜ:

Resimler bölümünde: Cihazdan telefone, Telefondan Cihaza aktarımı yapılır.  Cihazdaki resimleri görüntüleme, silme gibi işlemlerini yapabilirsiniz. Sürükle bırak yöntemi ile resim aktarma işleminizi kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

APP BÖLÜMÜ:

App bölümünde: Cihazdan telefone, Telefondan Cihaza aktarımı yapılır.  Cihazdaki uygulamaların tüm bilgilerini görüntüleme, silme gibi işlemlerini yapabilirsiniz. Uygulama yüklemek için yükleyeğiniz uygulamaların Apk formatında olması gerekmektedir. Bilgisayardan APK Nasıl Yüklenir?

YEDEKLEM:

Birçok kullanıcının dert yandığı bir bölüme, Yedekleme işlemine geldik  Home sekmesinde iken Yedek butonuna basarak yedek dosyasını bilgisayarınızda saklayabilirsiniz. İlerleyen zamanlarda telefonunuzda bir sorun yaşadığınızda fabrika ayarlarına dönmektense bu dosyayı bulup Geri Yükle butonu ile telefonunuzu eski haline getirebilirsiniz.

Yedekleme Ekranlarını İnceleyelim.

GERİYÜKLEME:

ÖNEMLİ NOT: Geri yükleme işleminde son yedekten sonra yapılan tüm değişiklikler silinir. Alınan yedek yüklenir.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Android İçin En İyi VR Oyunlar

Android İçin En İyi VR Oyunlar – Sanal Gerçeklik Oyunları

Gelecek zamanda hemen her evde bulunacak Sanal Gerçeklik Gözlük kullanıcıları için hazırladığımız bu makalede Android …

21 Yorumlar

 1. Çok iyi anlatım sağl

  direk download olması daha iyi olmuş tşkler

 2. ilk yorum ben den olsun o zman programı güzel anlatmışsın da türkçe indirme link çalışmıyor yada ben yapamadım

  • Merhaba Fatih Bey. Download adresi denendi sorun görülmemekte. Link'i tıkladıktan sonra delen sayfada Download yada İndir butonunu tıklamanız halinde yükleme işlemi başlayacaktır. Download sunucusu bu ara güncelleme yapıyor bundan kaynaklı sorun yaşamış olabilirsiniz…

   İyi çalışmalar…

 3. Automatizació

  Just desire to say your article is as astonishing. The clarity to your post is just great and i can assume you are a professional in this subject. Fine together with your permission allow me to seize your feed to keep up to date with drawing close post. Thanks a million and please continue the rewarding work.

 4. bilgiler çok işime yaradı teşekkürler

 5. Paylaşım için teşekkürler

 6. bilgiler çok işime yaradı teşekkürler

 7. sağ olun

 8. bilgiler çok işime yaradı teşekkürler

 9. Paylaşım için teşekkürler

 10. Win 7 ile uyumlu degilmi? indirdim fakat kuramıyorum yardımcı olabilirmisiniz

 11. Ben linkini verdiğiniz kurulumu yaptığımda her seferinde çok önceden kurup kaldırdığım trial versiyonu çalışıyor ve tabi demo olarak ..üstelik türkçe de olamıyor..defalarca uninstaller kullanarak lakdırmayı ve tüm çerezleri vs yi temizlememe rağmen her seferinde bu trial versiyonu kuruyor..bende başka bir yerden 3.0.1 versiyonun buldum ancak bu da türkçe değil ve eğer güncellemeyi seçersem(yanılıp bir kez güncelle dedim 🙂 )bu da hemen trial versiyona dönüyor..şimdi soruma geleyim bu sıkıntıyı nasıl aşabilirim? ya da bendeki 3.0.1 versiyonunu Türkçe’ye çevirebilimiyim..ya da lisans bulabilirmiyim?

  • Sayfamda ki sürüm eski olduğu için güncelleme yapıldığında ingilizce oluyor. Yeni Sürümu de Türkçe yapmadım çünkü çok hızlı yeni sürüm çıkıyor ve bir anlamı kalmıyor. Kararlı Sürüm çıktığında onu da türkçe yapacağım. Lisans konusunda illegal olacağı için destek veremiyoruz.

   Selamlar…

 12. Özür dilerim iki kez yorum çıktı..sanırım sitede bakım vs. vardı ilki görünmeyince tekrarladım sorumu..ikinciyi silerseniz sevinirim.Teşekkürler.

 13. Kardeş eline ve emeğine sağlık. çok güzel olmuş.

 14. çalışmıyor program database hatası veriyor ??

 15. turkcesı yok lınk olü

 16. bu programı kullandıktan sonra şifre koydugum sms kişilerine mesaj yazabilsemde gelen mesajları gönderdiğim mesajlara giremiyorum. şifre hatalı diyor ???

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir