AnaSayfa / Blog / İnternet Destek / WordPress Domain Tescili Nasıl Yapılır

WordPress Domain Tescili Nasıl Yapılır

WordPress.com u kullanarak domain tescili yapabilmek için öncelikle http://www.wordpress.com a gidelim.

Bilgisayar, İnternet, Güvenlik Sistemleri, Cep Telefonları, Tabletler, Navigation Sistemleri ve SmartTV ler için 11820 Teknoloji Destek Hattını Arayarak Yardım Alabilirsiniz.

       

WordPress.com is also available in Türkçe linkine tıklayıp siteyi yarımda olsa Türkçe hale getirelim. Karşımıza çıkan sayfada Kişisel Alan Adı bölümüne almak istediğiniz alan adını yazalım ve Kontrol Et butonuna tıklayalım.

 

wp domain 1

Almak istediğimiz domain adı daha önce alınmış ise aşağıdaki gibi bir ekran karşımıza çıkacaktır.

wp domain 2

Almak istediğimiz domain adını değiştirdiğimizde eğer domain almaya müsait ise aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.

wp domain 3

Domain almaya müsait olduğunda ekranı yukarı doğru kaydırıp doldurulması gereken alanları dolduruyoruz ve Create Blog butonuna tıklıyoruz.

wp domain 4

Karşımıza domain tescili için doldurmamız gereken bir kayır formu ekranı çıkıyor. Gereken alanları doldurarak Register Domain (domain i tescille) butonuna basıp devam ediyoruz.

wp domain 5

Register Domain i tıkladığımızda karşımıza bir pencere çıkıyor, bu pencerede domain tescil bilgilerimizi gizlemek isteyip istemediğimiz soruluyor. Bilgilerimizin gizli olmasını istiyorsak 8 dolar ilave ücret vermemiz gerekiyor. İstemiyorsak Just Normal Registirasyon u tıklayıp kayıt işlemini sürdürüyoruz.

wp domain 6

Karşımıza tescil için gereken ücreti ödeme ekranı çıkıyor. Burada kredi kartı bilgilerini görmememiz çok önemli. Bu ödeme ekranı geldiğinde yapılması gerekenleri anlatıp uzak bağlantıyı MUTLAKA kesmemiz gerekiyor. Ayrıca sözlü olarakta hiçbir bilgi almamalıyız.

wp domain 7

Ödeme işlemleride tamamlandıktan sonra artık alan adını satın almış ve ücretsiz bir blog açmış bulunmaktayız. Bundan sonraki adımda escort bursa sitemiz için istediğimiz temayı seçme işlemine geçebiliriz.x Bir Saniye!

Siteyi terk edecek gibi görünüyorsunuz.

Yeni yayınlarımızdan haberdar olmak için yada Youtube sayfamızı takip etmek isteyebilirsiniz.

Sayfalarımızda ilginizi çekebilecek birçok şey daha var. Hemen göz atmak için Anasayfa'ya uğrayabilirsiniz:

Facebook'a Git YouTube'a GitHakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Gmail Yedekleme, Gmail Yedekleme Programı, Gmail Nasıl Yedeklenir, Google Drive Yedekleme, Google Fotoğrafları Yedekleme, Gmail Yedekleme Silme, Gmail Yedeğini Geri Yükleme, Gmail Backup,

Gmail Yedekleme Nasıl Yapılır

Google her kullanıcısına 15 – 17 GB ücretsiz web alanı veriyor. Bu alan tüm google …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir