AnaSayfa / Blog / İnternet Destek / WordPress Domain Tescili Nasıl Yapılır
co

WordPress Domain Tescili Nasıl Yapılır

WordPress.com u kullanarak domain tescili yapabilmek için öncelikle http://www.wordpress.com a gidelim.

x Bir Saniye!

Siteyi terk edecek gibi görünüyorsunuz.

Yeni yayınlarımızdan haberdar olmak için yada Youtube sayfamızı takip etmek isteyebilirsiniz.

Sayfalarımızda ilginizi çekebilecek birçok şey daha var. Hemen göz atmak için Anasayfa'ya uğrayabilirsiniz:

Facebook'a Git YouTube'a Git

WordPress.com is also available in Türkçe linkine tıklayıp siteyi yarımda olsa Türkçe hale getirelim. Karşımıza çıkan sayfada Kişisel Alan Adı bölümüne almak istediğiniz alan adını yazalım ve Kontrol Et butonuna tıklayalım.

 

wp domain 1

Almak istediğimiz domain adı daha önce alınmış ise aşağıdaki gibi bir ekran karşımıza çıkacaktır.

wp domain 2

Almak istediğimiz domain adını değiştirdiğimizde eğer domain almaya müsait ise aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.

wp domain 3

Domain almaya müsait olduğunda ekranı yukarı doğru kaydırıp doldurulması gereken alanları dolduruyoruz ve Create Blog butonuna tıklıyoruz.

wp domain 4

Karşımıza domain tescili için doldurmamız gereken bir kayır formu ekranı çıkıyor. Gereken alanları doldurarak Register Domain (domain i tescille) butonuna basıp devam ediyoruz.

wp domain 5

Register Domain i tıkladığımızda karşımıza bir pencere çıkıyor, bu pencerede domain tescil bilgilerimizi gizlemek isteyip istemediğimiz soruluyor. Bilgilerimizin gizli olmasını istiyorsak 8 dolar ilave ücret vermemiz gerekiyor. İstemiyorsak Just Normal Registirasyon u tıklayıp kayıt işlemini sürdürüyoruz.

wp domain 6

Karşımıza tescil için gereken ücreti ödeme ekranı çıkıyor. Burada kredi kartı bilgilerini görmememiz çok önemli. Bu ödeme ekranı geldiğinde yapılması gerekenleri anlatıp uzak bağlantıyı MUTLAKA kesmemiz gerekiyor. Ayrıca sözlü olarakta hiçbir bilgi almamalıyız.

wp domain 7

Ödeme işlemleride tamamlandıktan sonra artık alan adını satın almış ve ücretsiz bir blog açmış bulunmaktayız. Bundan sonraki adımda escort bursa sitemiz için istediğimiz temayı seçme işlemine geçebiliriz.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
ŞİMDİ ARA

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

google güvenli arama kapama, google güvenli arama kapanmıyor, google güvenli arama nasıl kapatılır, google güvenli aramayı kapat, google güvenli arama kapatma 2018,

Google Güvenli Arama Kapatma

Google Güvenli Arama çocuklu aileler için on numara. Ama yoğun bir şekilde google güvenli arama kapama, google …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir