AnaSayfa / Blog / Güncel Haber / Wozniak’ tan Apple İle Ilgili İddialı Bir Yorum

Wozniak’ tan Apple İle Ilgili İddialı Bir Yorum

Bilgisayar, İnternet, Güvenlik Sistemleri, Cep Telefonları, Tabletler, Navigation Sistemleri ve SmartTV ler için 11820 Teknoloji Destek Hattını Arayarak Yardım Alabilirsiniz.

       

Steve Jobs’ un ölümü ardından Apple’ a ne olacağı, ne kadar kötü etkileneceği gibi akıllarda birçok soru vardı.Jobs aşırı titizliği ve kuralcılığıyla tanınırdı hatta şirketi tamamen kendisi yönetiyordu denilebilir. Apple hariç tüm firmalar “Biz mükemmel bir icat yaptık, almak ister misiniz? ” şeklinde reklam yapıyorlardı ancak Apple ise; farklı düşünmeye inandıklarını ve süre gelen olgulara meydan okumalarının sayesinde güzel dizaynlı, basit kullanışlı ve kullanıcı dostu ürünler tasarladıklarından bahsedip ardından almak isteyip istemediklerini sordular kullanıcılara.Steve Jobs’ un Apple’ a getirdiği en önemli felsefe buydu ve onları diğer firmalardan ayıran da buydu çünkü Apple’ ın tüm şirketlerden farklı düşünmesini sağladı. Bütün bunlar yüzünden hepimiz Apple ‘ ın Steve Jobs’ tan sonraki durumunu merak ediyorduk.

5 ve onunla birlikte gelen iOS 6 işletim sistemindeki hataların da gündemde yankılanmasıyla, insanlar bu başarısızlığın nedenini Steve Jobs’ un eksikliğine bağladılar. Ancak Apple’ in diğer kurucusu olan Steve Wozniak konuya farklı bir yorumda bulundu. Slashdot’ taki “Ask Me Anything”  forumunda, Wozniak şunları söyledi : ” 80′ lerde Steve Jobs Apple’ ı bıraktığında şirketimiz tek bir ürüne bağlıydı. Ancak şimdi öyle değil.Artık çok güçlüyüz. Eğer bir ürün kötüyse, bu negatifliği kapatacak birçok ürüne sahibiz. Bilgisayarlar, laptoplar, iTunes, iPodlar, perakende marketler (Pupa), iPhonelar, iPadler, App Store hatta Apple TV ‘miz bile var.” dedi. Wozniak ayrıca şirket için herzaman bir düşüş tehlikesinin var olduğunu ancak bunun Jobs’ un yokluğu ile ilgisi olmadığını da kesin bir şekilde belirtti.

Wozniak şirketin tek bir ürüne bağlı olmama yönüyle çok güçlü olduğunu düşünse de, bu yılın ikinci çeyreğinde şirketin gelirinin % 58 ‘ inin ’ dan sağlanması Wozniak’ ın düşüncesiyle bir çelişki yaratıyor.

x Bir Saniye!

Siteyi terk edecek gibi görünüyorsunuz.

Yeni yayınlarımızdan haberdar olmak için yada Youtube sayfamızı takip etmek isteyebilirsiniz.

Sayfalarımızda ilginizi çekebilecek birçok şey daha var. Hemen göz atmak için Anasayfa'ya uğrayabilirsiniz:

Facebook'a Git YouTube'a Git

 

 

 

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

TürkTelekom (Avea) Turkcell Vodafone Şebeke Sorunu Çözümü

TürkTelekom Kullanıcıları TürkTelekom Şebeke Sorunu, Turkcell Kullanıcıları Turkcell Şebeke Sorunu ve Vodafone Kullanıcıları Vodafone Şebeke …

5 Yorumlar

 1. ERKİN CANOVA

  bilgiler çok işime yaradı teşekkürler

 2. MELTEM TÜRK&Uum

  Mükemmel

 3. HECE AÇANG&Uu

  Faydalı bir bilgi

 4. NEŞE-M İNAN

  Paylaşım için teşekkürler

 5. Paylaşım için teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir