AnaSayfa / Blog / Güncel Haber / Yahoo Hesaplarınız Çalındı
yahoo-hesaplariniz-calindi

Yahoo Hesaplarınız Çalındı

Yahoo Hesaplarınız Çalındı, içinden geçtiler. Ağustos 2013 yılındaki siber saldırıdan yahoo 3 milyar hesabının hepsinin etkilendiğini bildirdi.

x Bir Saniye!

Siteyi terk edecek gibi görünüyorsunuz.

Yeni yayınlarımızdan haberdar olmak için yada Youtube sayfamızı takip etmek isteyebilirsiniz.

Sayfalarımızda ilginizi çekebilecek birçok şey daha var. Hemen göz atmak için Anasayfa'ya uğrayabilirsiniz:

Facebook'a Git YouTube'a Git

Sen Hala Oturuyor musun?

money.cnn yaptığı habere göre Aralık 2016’da Yahoo’nun yaklaşık 1 milyar kullanıcı hesabının veri hırsızlığına maruz kaldığının anlaşıldığı hatırlatılarak, Yahoo ana şirketi Verizon Salı günü yaptığı açıklamada, Yahoo’da  Ağustos 2013 tarihinde bir veri ihlalinin gerçekleştiği her müşteri hesabını etkilediğini söyledi.

Şirket son zamanlarda yeni istihbarat elde etti ve şimdi adli tıp uzmanlarının yardımıyla yapılan soruşturma sonrasında, tüm Yahoo kullanıcı hesaplarının Ağustos 2013’te hırsızlıktan etkilendiğine inanıyor “dedi.

Verizon, dış adli tıp uzmanlarının kim olduğu hakkında hiçbir bilgi vermez. Yahoo, etkilenen ek hesaplara e-posta gönderecektir. Geçen yıl hack açıklamalarının ardından Yahoo, kullanıcı bilgilerini korumak için şifre değişiklikleri yapmayı ve şifrelenmemiş güvenlik soruları geçersiz kıldı.
Uzmanlara göre, adli tıp araştırmaları için ilk tahminlere göre daha fazla kurbanın ortaya çıkması olası değildir.

Horne Cyber ​​güvenlik uzmanı Wesley McGrew, “Bu genellikle ihlallerle çok daha küçük bir ölçekte gerçekleşiyor” dedi. “Başlangıçta, soruşturma, bir dizi kullanıcıyı kapsayan, uzlaşmaya varılan sistem ve verilerin bir setini kurmakta, daha sonra tehlikeye atılan sistemleri genişleten erişimi olan bir şey keşfedildi.”
Dahili soruşturmaların bir şeyler kaçırabileceğini ve sayısal adli tıp üzerine odaklanmış uzmanların dahili bir ekipten daha fazlasını bulabileceğini de belirtti.

KREDİ KARTI VE BANKA HESAP BİLGİLERİNİ ELE GEÇİREMEDİLER

Yahoo’nun saldırıdan etkilenen 2 milyar dolayındaki diğer kullanıcılarını da bilgilendirdiği vurgulanan açıklamada, bilgisayar korsanlarının kullanıcılarının kredi kartı ve banka hesap bilgilerini ele geçiremediği kaydedildi.

Yahoo’nun Verizon’a 4,48 milyar dolarlık satışı haziranda tamamlanmış, satış anlaşmasının ardından Yahoo’nun elinde kalan varlıkları arasında Çinli e-ticaret devi Alibaba Group’taki yüzde 15 ve Yahoo Japonya’daki yüzde 36’lık hisseler ile nakit stoklar ve çekirdek olmayan patentler kalmıştı.

Johnson, şirketin satışa çıkarılması sırasında araştırmacıların yeni bilgiler bulduğunun olası olduğunu belirtti. Başka bir senaryo, ele geçirilmemiş düşünülmüş hesapların satılık olabileceğini veya suçlular tarafından kullanılmakta olduğunu göstermektedir.

Johnson “Aslında saldırganların alan günleri yaşıyor ve sorun sadece daha da kötüye gidiyor” diyor.

Yahoo 2014’te yaklaşık 500 milyon kişiyi etkileyen ve 2013 ihlalinden ayrı olduğuna inanılan bir saldırıyla da vuruldu. Bu yılın Mart ayında, Adalet Bakanlığı, iki Rus casus ve iki korsan olmak üzere 2014 saldırısıyla bağlantılı olarak dört kişiyi suçladı.

2013 saldırılarının tam arkasında kimin bulunduğu belli değil ancak siber güvenlik analizi uzmanları Aralık ayında, çalınan verilerin yalnızca belirli yazılımlar aracılığıyla erişilebilen karanlık bir ağdaki karanlık web’de satışa sunulduğunu bildirdi.
Uzmanlar, kullanıcıların Yahoo servislerini kullanıp kullanmamalarına bakmaksızın, şifrelerini tekrar kullanmamak ve hesaplarında iki faktörlü kimlik doğrulamayı uygulamak gibi her zaman uygun bilgisayar hijyeni uygulamak zorundalar.

Yani uzun lafın kısası Yahoo Hesaplarınız Çalındı, içinden geçtiler. Hala Yahoo kullanıyorsanız acilen kapatarak özellikle bağlı olduğu sosyal medya hesaplarınızın da kurtarma E-Posta adreslerini değiştirin.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
ŞİMDİ ARA

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Fake WhatsApp Messages, WhatsApp Sahte Mesaj, WhatsApp Ses Kaydediyor Mu, WhatsApp Gizlilik,

Whatsapp’ta Herkesin Paylaştığı O Mesajın Altından Ne Var

Whatsapp’ta Herkesin Paylaştığı O Mesajın Altından Ne Var? Fake WhatsApp Messages olarak da bakacağınız WhatsApp Sahte Mesaj  …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir