AnaSayfa / Blog / Güncel Haber / Yeni Sözleşme Instagram’ın Kullanıcı Sayısını Azalltı

Yeni Sözleşme Instagram’ın Kullanıcı Sayısını Azalltı

instagram

x Bir Saniye!

Siteyi terk edecek gibi görünüyorsunuz.

Yeni yayınlarımızdan haberdar olmak için yada Youtube sayfamızı takip etmek isteyebilirsiniz.

Sayfalarımızda ilginizi çekebilecek birçok şey daha var. Hemen göz atmak için Anasayfa'ya uğrayabilirsiniz:

Facebook'a Git YouTube'a Git

’ un ’ ı satın alması üzerine kullanım sözleşmesinin koşullarının değiştiğinden Instagram Verilerinizi Paylaşacak Mı? yazımızda bahsetmiştik (Yazıyı görüntülemek için üzerine tıklayın). Bildiğiniz üzere ’ ın bilgilerinizi ’ la paylaşabileceğinden bahsetmiştik yazımızda ve bilgiler derken çerezler, cihaz bilgileri, kişisel içerik hatta ve hatta resimlerden bahsediyorum. Bunun üzerine kullanıcılardan tepki gören ’ ın kullanıcı sayısının % 25 ‘ e yakın bir azalma yaşaması pek de beklenmedik birşey değildi. ABD’ de yayınlanan New York Post gazetesinin AppData bilgilerine dayanarak yaptığı haberde , ’ ın yeni kullanım koşullarını duyurduğu hafta 16,4 milyon günlük kullanıcıya sahipken bu rakam birden 12,4 milyona indi. ’ ın bu tepki çeken maddesi : kullanıcılara ait fotografları herhangi bir telif hakkı ödemeksizin reklam ve promosyon amaclı kullanabileceği üzerineydi. Başta Justin Bieber ve Kim Kardashian olmak üzere birçok ünlü de bu konudan rahatsız olduklarını dile getirdiler. Birçok kullanıcı da artık ’ ı kullanmamaya karar verdiler. Bütün bu olumsuzluklara rağmen hala en popüler ikinci sosyal medya aracı olmaya devam ediyor. Bakalım ’ a bu yeni madde nasıl etki edecek.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
ŞİMDİ ARA

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Fake WhatsApp Messages, WhatsApp Sahte Mesaj, WhatsApp Ses Kaydediyor Mu, WhatsApp Gizlilik,

Whatsapp’ta Herkesin Paylaştığı O Mesajın Altından Ne Var

Whatsapp’ta Herkesin Paylaştığı O Mesajın Altından Ne Var? Fake WhatsApp Messages olarak da bakacağınız WhatsApp Sahte Mesaj  …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir